Polska Reprezentacja Polski

Towarzysko: Zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski pokonała 1:0 Norwegię w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym na Estadio Algarve w Faro. Zwycięską bramkę dla podopiecznych Franciszka Smudy strzelił w 19. minucie Robert Lewandowski.

Bohater meczu: Robert Lewandowski

Napastnik Borussii Dortmund w 19. minucie strzałem z dystansu zapewnił „Biało-Czerwonym” zwycięstwo.

Tak padła bramka:

1:0 Lewandowski 19

Robert Lewandowski, otrzymał podanie od Dariusza Dudki, następnie ładnym zwodem ograł obrońców reprezentacji Norwegii i uderzył z około 25 metrów tuż przy słupku bramki ona Knudsena.

***

Polska – Norwegia 1:0 (1:0)

Sędziował: Ivo Nelson dos Anjos Santos (Portugalia)
Żółta kartka: Ludovic Obraniak (Polska)

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Kamil Glik, Dariusz Dudka – Jakub Błaszczykowski, Adam Matuszczyk (90. Gol), Rafał Murawski (89. Krychowiak), Ludovic Obraniak (79 Roger Guerreiro) – Ireneusz Jeleń (64 Kamil Grosicki), Robert Lewandowski.

Norwegia: Jon Knudsen – Espen Ruud, Kjetil Waehler (59. Vadim Demidov), Brede Hangeland, John Arne Risse – Morten Gamst Pedersen (87. Petter Moen), Alexander Tettey (46. Bjoern Risse), Henning Hauger (59 Ruben Jenssen), Christian Grindheim, Erik Huseklepp (77. Morten Moldskred) – John Carew (59. Mohammed Abdellaoue)