Polska Reprezentacja Polski

Towarzysko: Porażka najbliższych rywali Polaków

W środowym meczu towarzyskim spotkały się drużyny Nigerii i Argentyny. Goście, którzy w kolejnym meczu zmierzą się z reprezentacją Polski, przegrali 1:4.

Na Stadionie Narodowym w stolicy Nigerii, Abudży, gospodarze już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Do siatki dwukrotnie trafił Ikechukwu Uche, a ponadto rzut karny wykorzystał Victor Obinna. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Emmanuel Emenike. Grających w eksperymentalnym ustawieniu piłkarzy Segio Batisty (jedynie dwóch z nich znalazło się w szerokiej kadrze na Copa America) stać było jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego, który wykorzystał Mauro Boselli.

W kolejnym spotkaniu Albicelestes zmierzą się z Polską. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 17 na stadionie Legii Warszawa.