Towarzysko: Polonia ograła Borussię

Polonia Warszawa pokonała 2:1 Borussię Dortmund w meczu sparingowym rozegranym w austriackim Altach. Zwycięstwo „Czarnym Koszulom” zapewnił nowy nabytek, Edgar Cani.

Pierwsi na prowadzenie wyszli mistrzowie Niemiec. Wracający do formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Mohamed Zidan zaskoczył defensywę warszawian strzałem z pola karnego. Po godzinie gry wyrównał Marcin Baszczyński. Były obrońca Wisły Kraków silnym strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w bramce. W 72. minucie faulowany przed polem karnym był Jakub Tosik. Do piłki podszedł Robert Jez i wrzucił na głowę Caniego, któremu nie pozostało nic innego, niż skierować piłkę do bramki Borussii.

W barwach mistrza Niemiec po 45 minut rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski znalazł się poza kadrą meczową.