Towarzysko: Genialna pogoń Niemców

Ligi w Europie Świat

Reprezentacja Niemiec, mimo że przegrywała do przerwy 1:3, podkręciła tempo w drugiej odsłonie i doprowadziła do remisu 3:3. Nasi zachodni sąsiedzi uniknęli porażki za sprawą goli dwóch rezerwowych.

Blisko 70 tysięcy widzów oglądało to świetne widowisko i choć było to tylko spotkanie towarzyskie, oba zespoły zaciekle walczyły o zwycięstwo. Bliżej celu byli Ukraińcy.

Prowadzenie dla współgospodarzy przyszłorocznego Euro zdobył Andrij Jarmolenko, który wykorzystał podanie Artema Milewskiego. Dziesięć minut później wynik podwyższył Jewgeni Konoplianka, a asystentem ponownie był Milewski. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Najpierw kontaktową bramkę zdobył pomocnik Bayernu Monachium Toni Kroos, a w doliczonym czasie gry trafił wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Sergiej Nazarenko.

W drugiej połowie strzelali już tylko Niemcy. Do wyrównania doprowadzili Simon Rolfes i Thomas Muller, których Joachim Loew desygnował na boisko dopiero po przerwie.

3:3 – Muller (78′)

Ukraina: Rybka – Butko, Kucher, Rakicki, Selin – Tymoszczuk, Konoplianka (90. Fedecki), Jarmolenko, Bezus (41. Nazarenko) – Szewczenko (67. Devic), Milewski
Trener: O. Błochin

Niemcy: Zieler – Boateng, Badstuber, Trasch (46. Schurrle), Hummels – T. Kroos (87. Bender), Aogo, Oezil (66. Podolski), Khedira (46. Rolfes), Goetze (66. Muller) – Gomez (83. Cacau)
Trener: J. Loew

Żółte kartki: Bezus
Sędzia: C. V. Carballo