Towarzysko: Anglia lepsza od mistrza świata!

Ligi w Europie Świat

W najciekawszym spotkaniu towarzyskim tego weekendu Anglia pokonała Hiszpanię 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był zawodnik Chelsea Londyn – Frank Lampard!
Spotkanie na Wembley było zaplanowane na piątek. Mecz przeniesiono jednak na sobotę, co sprawiło że selekcjoner reprezentacji Anglii, Fabio Capello nie pojawił się na weselu swojego syna.

Piłkarze obu drużyn od początku spotkania wydawali się być przejęci tym faktem, ponieważ grali bardzo chaotycznie. Ani Anglicy, ani Hiszpanie nie stworzyli sobie w pierwszej połowie dogodnych sytuacji bramkowych, dlatego wszyscy ci, którzy spodziewali się wielkiego widowiska musieli być bardzo rozczarowani. Po pierwszej połowie jedyną rzeczą odnotowaną w protokole meczowym była żółta kartka Jamesa Milnera.

Gracz Manchesteru City znacznie lepiej spisał się tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Milner znakomicie dośrodkował na głowę Benta, który uderzył… w słupek. Na szczęście dla miejscowych kibiców, z dobitką zdążył Frank Lampard i fani zgromadzeni na trybunach oszaleli z radości. Od 49. minuty Anglia prowadziła z Hiszpanią 1:0.

Podrażnieni stratą bramki mistrzowie świata rzucili się do ataku, ale w obronie bardzo spisywali się gospodarze. Najbliższej szczęścia w 73. minucie był David Villa, jednak futbolówka po jego strzale, zamiast do bramki trafiła w słupek.

Na Wembley Anglia pokonała Hiszpanię 1:0.

Anglia – Hiszpania 1:0 (0:0)
1:0 Lampard (49′)

Anglia: Hart – Johnson, Jagielka, Lescott, Cole – Walcott (46. Downing), Jones (57. Rodwell), 8. Parker (85. Walker), Lampard (57. Barry), Milner (76. Johnson) – Bent (63. Welbeck).

Hiszpania: Casillas (46. Reina) – Arbeloa, Piqué, Ramos (74. Puyol), Alba – Xavi (46. Fabregas), Busquets (64. Torres), Alonso – Iniesta (74. Cazorla), Silva (46. Mata), Villa.

Żółte kartki: Milner – Ramos, Fabregas.