Tottenham nie potknął się w Macedonii

Trwają czwartkowe zmagania w III rundzie eliminacji Ligi Europy. W zakończonych dotychczas spotkaniach faworyci generalnie nie zawodzili. Do dalszych gier awansowały między innymi drużyny Tottenhamu oraz Celticu.

Heung-Min Son poprowadził Tottenham do wygranej w Macedonii Północnej (foto: Reuters)

Zespołowi prowadzonemu przez menedżera Jose Mourinho przyszło rywalizować w Macedonii Północnej. W Tetowie niespodzianki nie było: tamtejsza Shkendija przegrała 1:3 z przedstawicielem Premier League.

Spurs zaczęli bardzo dobrze, już w piątej minucie wychodząc na prowadzenie. Wynik meczu otworzył Argentyńczyk Erik Lamela, który celnie uderzył w polu karnym po podaniu Heung-Min Sona.

Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Gospodarze postraszyli faworytów, wyrównując stan rywalizacji w 55. minucie. Valmir Nafiu strzelił gola życia, pięknie uderzając sprzed pola karnego. Tottenham wziął się jednak w garść i rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść. Kwadrans po trafieniu Nafiu strzał Lucasa Moury skutecznie dobił Son.

Koreańczyk był najlepszy na boisku, mając udział przy wszystkich golach dla Kogutów. W 79. minucie Son precyzyjnie dośrodkował ze skrzydła, idealnie na głowę Harry’ego Kane’a. Snajper Tottenhamu nie zmarnował okazji.

Inna brytyjska drużyna, Celtic, również odniosła wyjazdowe zwycięstwo, choć nie tak okazałe. Mistrzowie Szkocji pokonali 1:0 łotewski zespół Riga FC. Gola na wagę skromnej wygranej strzelił w samej końcówce Mohamed Elyounoussi. Patryk Klimala spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W innych ciekawszych konfrontacjach Wolfsburg (Bartosz Białek poza kadrą) zwyciężył 2:0 ukraińską Desnę, zaś PSV rozbiło 5:1 słoweńskie NS Mura. Z kolei Galatasaray pokonało 2:0 Hajduka Split.