Tottenham dokonał niedokonanego

Okoliczności zwycięstwa nad Sheffield United sprawiły, że Tottenham zapisał się w historii Premier League. Czegoś takiego jeszcze w niej nie było.

Kulusevski zapewnił Tottenhamowi historyczne zwycięstwo. (fot. Forum)

Koguty były zdecydowanym faworytem potyczki, a jednak do ósmej minuty doliczonego czasu gry przegrywały po golu Gustavo Hamera. Wówczas do wyrównania doprowadził Richarlison. Chwilę później na 2:1 trafił Dejan Kulusevski. Londyńczycy przebyli drogę z piekła do nieba, od przegranej do wygranej.

To najpóźniejsze odrobienie strat, do jakiego doszło w erze Premier League. Poprzednim rekordzistą był… Tottenham. W 2022 roku odwrócił losy starcia z Leicester City w 95. minucie.

Sobotni triumf był też dla Kogutów setnym, odniesionym po zainkasowaniu gola jako pierwszy. Jest drugą – po Manchesterze United – drużyną Premier League, która dobiła do takiej liczby.

Londyńczycy pozostają niepokonani i zajmują drugie miejsce w tabeli.