BIALYSTOK 01.09.2024
PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25: JAGIELLONIA BIALYSTOK - WIDZEW LODZ POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH
NZ IMAD RONDIC SAMUEL KOZLOVSKY

Test skuteczności strzałów. GKS Katowice podejmie Widzew Łódź

Drugim aktem zmagań w PKO BP Ekstraklasie po przerwie reprezentacyjnej będzie potyczka GKS-u Katowice z Widzewem Łódź. Sąsiadów z tabeli, którzy w końcówce sierpnia prezentowali bardzo zbliżoną dyspozycję.

Obaj raz wygrali, a raz przegrali. Zwyciężając, zdobyli trzy bramki. Ponosząc porażkę, stracili jednego gola. Między innymi w konsekwencji tego zajmują odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w stawce. Goście mają w dorobku jedenaście punktów. Gospodarze – osiem.

Nad czym pracowali w trakcie przerwy? Zapewne nad skutecznością uderzeń. Widzew legitymuje się najwyższą celnością strzałów w lidze (37,7%), ale przełożyło się to tylko na 9 trafień. GKS Katowice oddał najwięcej uderzeń w stawce (109), lecz umieścił w siatce zaledwie 7 piłek.

W trakcie konferencji prasowej Daniel Myśliwiec wypowiedział się na temat rywala w bardzo pochlebnych słowach: – U naszego rywala widać entuzjazm. Zagramy na specyficznym stadionie, na którym czuć atmosferę. GKS czerpie z niego, ale nie chce być tylko dodatkiem do ekstraklasy, a coś w niej znaczyć. Dobrych wyników tego zespołu nie upatruję jednak jedynie w entuzjazmie, ale w jakości funkcjonowania tej drużyny. Widać, że transfery GKS nie były przypadkowe, a zrobione z głową. Nie spłycałbym więc tego dobrego wrażenia krótkim okresem po awansie, lecz widzę w tym długofalową pracę, choćby trenera Rafała Góraka.

Jak atmosfera wpłynie na oba zespoły? Kto lepiej spożytkował minione dwa tygodnie? Na te i inne pytania odpowiedź padnie wieczorem. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 20:30. (MS)