Termalica zawalczy o Ekstraklasę!

Bez niespodzianki w drugim meczu półfinałowym baraży o PKO Ekstraklasę. Termalica B-B Nieciecza pokonała Stal Rzeszów 2:0.

Termalica melduje się w finałowym meczu baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Piłkarze Radoslava Latala wygrali ze Stalą Rzeszów 2:0 i już niedługo czeka ich najważniejsze spotkanie w tym sezonie o przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Już w 19. minucie Termalica zdobyła pierwszą bramkę. Do siatki trafił Wiktor Biedrzycki i „Słonie” cieszyły się z prowadzenia, które utrzymało się do przerwy. W pierwszej części to Stal jednak miała więcej okazji strzeleckich i była częściej w posiadaniu piłki, jednak konkretny atak ze strony Termaliki wystarczył, aby gospodarze cieszyli się z korzystnego wyniku.

W drugiej połowie układ sił znacząco się nie zmienił. Stal potrafiła przedostać się pod bramkę Termaliki i stworzyć zagrożenie, lecz brakowało jej pomysłu na rozegranie końcowego etapu akcji i oddanie celnego strzału. W 54. minucie „Słonie” zdobyły drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Muris Mesanović i trafienie Bośniaka zadecydowało o awansie Niecieczan do finału.

W ostatnim spotkaniu baraży Termalika na własnym obiekcie zmierzy się z Puszczą Niepołomice, która wcześniej wysoko pokonała Wisłę Kraków 4:1.