Termalica kontynuuje swoją serię

W ostatnim spotkaniu 9. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:1. Tym samym podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego kontynuują swoją serię meczów bez ligowej porażki.

Goście już w pierwszych minutach spotkania mieli dogodne sytuacje, aby objąć prowadzenie. W 7. minucie rywalizacji z ostrego kąta na strzał zdecydował się Jakub Branecki, ale jego próbę wybronił Mateusz Kos. Jednak kilkanaście sekund później piłkarze Bruk-Betu osiągnęli swój cel. Kacper Karasek zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

Ten stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo. Sosnowiczanie dość szybko ruszyli do ofensywy, aby wyrównać stan rywalizacji. W 13. minucie dogodną szansę miał Kamil Biliński, ale uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Dwie minuty później Biliński już się nie pomylił. Napastnik Zagłębia dostał dobrą piłkę od Marcela Ziemanna i strzałem zza linii pola karnego przy lewym słupku doprowadził do remisu.

Później spotkanie się nieco wyrównało, a obie drużyny dość rzadko dochodziły do klarownych sytuacji na zdobycie bramki. W 23. minucie takową miał Artem Dombrovskyi, ale z okolicy dwudziestu metrów uderzył ponad bramką. Natomiast gospodarze przed przerwą mieli jeszcze jedną dobrą szansę. Jednak strzał Bilińskiego w 37. minucie umiejętnie wybronił Tomasz Loska

W drugiej połowie rywalizacja była w miarę wyrównana, ale żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Taki stan utrzymywał się do 62. minuty rywalizacji. Wówczas Maciej Ambrosiewicz wykorzystał zamieszanie w polu karny gospodarzy po rozegraniu rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale wówczas na posterunku był Kos, który świetnie wybronił płaski strzał Adama Radwańskiego

W 83. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Wówczas Branecki bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym rywali i strzałem z woleja ustalił wynik spotkania. Tym samym Termalica odniosła cenne wyjazdowe zwycięstwo i przedłużyła swoją serię meczów bez porażki do czterech (trzy wygrane, jeden remis). Natomiast zawodnicy Zagłębia zatrzymali swoją serię ligowych zwycięstw na dwóch starciach.