Tarcza Wspólnoty [zapis relacji na żywo]

Mecz o Tarczę Wspólnoty uroczyście zainaugurował nowy sezon piłkarski w Anglii. Trofeum trafiło do gabloty Arsenalu, który pokonał Manchester City.

Saliba i spółka nie zachowali czystego konta, ale wygrali. (fot. Forum)

Vieira strzelił i zapewnił Arsenalowi zwycięstwo! Tarcza Wspólnoty dla Kanonierów.

Rodri przechytrzony przez Ramsdale’a! Nadal 3:1.

Saka na 3:1.

Bernardo bez pomyłki, 2:1.

Trossard pewnie, 2:0 dla Arsenalu.

De Bruyne w poprzeczkę! Nadal 1:0.

Odegaard trafił, Arsenal prowadzi 1:0.

Serię rzutów karnych rozpocznie Arsenal.

90+13′ – Koniec podstawowego czasu gry. Mecz rozstrzygnie seria rzutów karnych.

90+11′ – Gol dla Arsenalu! Trossard uderzył z obrębu pola karnego, piłka odbiła się od Akanjiego i wpadła do siatki. Jest 1:1.

90+6′ – Wznowienie gry po długiej przerwie, spowodowanej zderzeniem głowami Walkera i Parteya.

90+1′ – Sędzia doliczył 8 minut.

87′ – Kolejne dwie roszady w ekipie Kanonierów. Zeszli Gabriel i Havertz, weszli Smith Rowe i Vieira.

82′ – Kapitalna interwencja Ramsdale’a, który obronił strzał Fodena z niewielkiej odległości. Mogło być po meczu.

81′ – Schodzi Rice, wchodzi Nketiah.

77′ – Gol dla Manchesteru City. Palmer ściął do środka i przycelował w okienko. Jest 1:0.

75′ – Pierwsze zmiany w Arsenalu. Trossard i Tierney zastąpili Martinelliego oraz Timbera.

66′ – Żółta kartka dla Gabriela. Uniemożliwił Ortedze wznowienie gry od bramki.

64′ – De Bruyne zastąpił Kovacicia, a Palmer – Haalanda.

63′ – Bardzo niecelny strzał Rice’a zza pola karnego. Piłka poleciała wysoko w trybuny.

58′ – Zmiana w zespole City. Schodzi Grealish, wchodzi Foden.

52′ – Stones uderzył głową po rzucie rożnym, ale dobrze ustawiony Ramsdale odbił piłkę.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45+3′ – Koniec pierwszej połowy. Na razie bez goli.

45+1′ – Sędzia doliczył 3 minuty.

44′ – Rodri próbował przelobować Ramsdale’a z połowy boiska. Piłka wylądowała na dachu bramki, zabrakło niewiele.

40′ – Koleje uderzenie Havertza z bliskiej odległości, kolejna skuteczna interwencja Ortegi.

36′ – Lepszy fragment Arsenalu. Kanonierzy mieli dwa rzuty rożne, a także akcję zakończoną strzałem Saki. Gola jednak nie strzelili.

31′ – Żółta kartka również dla Alvareza. Odkopnął piłkę po gwizdku.

27′ – Havertz fauluje i ogląda żółta kartkę.

25′ – Groźnie w polu karnym City. Arsenal oddał dwa uderzenia z obrębu pola karnego w krótkim odstępie czasu. Najpierw spróbował Havertz, potem Martinelli. Najpierw obronił Ortega, potem Stones. Nadal 0:0.

18′ – Drugi strzał Obywateli zza szesnastki. Alvarez nie trafił w bramkę.

17′ – Żółta kartka dla Artety, który nie chciał zgodzić się z decyzją sędziego, domagał się upomnienia dla Rodriego.

15′ – Pierwszy kwadrans spokojny, ze wskazaniem na City. To długo utrzymuje się przy piłce, ale rzadko przyspiesza.

14′ – Kąśliwy strzał Rodriego zza pola karnego. Rice zdążył z blokiem.

8′ – Żółta kartka dla Parteya, który sfaulował taktycznie, przerywając atak rywala.

5′ – Pierwszy atak City. Akanji dośrodkował w pole karne, ale Alvarez nie doszedł do strzału głową.

1′ – Zaczęli piłkarze Arsenalu.

16:45 – Skład Arsenalu:

16:40 – Skład Manchesteru City:

16:35 – Zapowiedź meczu –> KLIK