KRZYSZTOF POLACZYK / 400mm.pl

Szybka i łatwa wygrana Arki Gdynia. Kotwica Kołobrzeg bez żadnych szans

Arka Gdynia bez żadnego problemu ograła u siebie Kotwicę Kołobrzeg w ramach starcia 9. kolejki Betclic 1.liga. "Arkowcy" notują drugą wygraną z rzędu w ligowych wojażach.

Zespół z Gdyni po ostatnim przełamaniu zostaje na szlaku zwycięstw w rozgrywkach Betclic 1.liga. Po wygranej nad Miedzią Legnica, Arka dokłada pewne i łatwe zwycięstwo z Kotwicą Kołobrzeg 5:0.

Sprawa wygranej wyjaśniła się już w pierwszej połowie, gdzie do przerwy gospodarze prowadzili aż 3:0. Już w 13. minucie do siatki trafił Enrique Hermoso. Później dubletem popisał się Szymon Sobczask.

Po przerwie wynik podwyższył Karol Czubak, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, wynik na 5:0 zaakcentował Kacper Skóra.

Arka Gdynia dzięki zdobytemu kompletowi punktów skoczyła na 5. pozycję w tabeli. Kotwice aktualnie plasuje się na 9. lokacie.