Szósta porażka Milanu w tym sezonie

Fiorentina pokonała na własnym boisku Milan 2:1 w 25. serii gier włoskiej Serie A. To drugie z rzędu zwycięstwo ekipy z Florencji.

Po trzech, ostatnich zwycięstwach w lidze, AC Milan znów musiał uznać wyższość rywala w rozgrywkach Serie A. Fiorentina pokonała aktualnego mistrza Włoch 2:1 w 25. kolejce włoskiej ligi.

Szczególnie w pierwszej połowie drużyna gospodarzy miała widoczną przewagę nad drużyną Milanu, która do przerwy kompletnie nie radziła sobie na boisku. Mimo zdecydowanie lepszej gry, Fiorentinie nie udało się trafić do siatki i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej, nieco bardziej wyrównanej połowie zaczęło się strzelanie. W 49. minucie Nico Gonzalez wykorzystał rzut karny, natomiast w 87. minucie Luka Jović podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie gry Theo Hernandez trafił honorową bramkę dla Milanu.

To szósta klęska Milanu w tym sezonie. Gracze Sampaoliego są na 4. miejscu, jednak różnice w ścisłym topie tabeli – poza Napoli – są minimalne.

Fiorentina zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji ligowej.