Polska Reprezentacja Polski

Szkocja: Celtic rozgromił Motherwell, Załuska na ławce

Glasgow Rangers rozbiło w niedzielę Kilmarnock wygrywając 5:1 i zapewniło sobie tytuł mistrza Szkocji. Drugie miejsce zajął Celtic Glasgow, który pokonał Motherwell 4:0. Z perspektywy ławki „The Bhoys” cały mecz obejrzał Łukasz Załuska.

Drużyna polskiego golkipera nie miała problemu z pokonaniem niżej notowanego rywala, a dorobkiem strzeleckim podzielili się Gary Hooper, Giorgios Samaras, Shaun Maloney i Patrick McCourt.

Jeszcze lepszą skutecznością wykazali się jednak „The Gers”, którzy na wyjeździe rozgromili Kilmarnock. Drużyna z Ibrox Stadium wygrała aż 5:1, a losy spotkania rozstrzygnęła zaledwie po 7 minutach, gdy prowadziła już trzema bramkami. Dwa gole strzelił Kyle Lafferty, a jednego Steven Naismith. W drugiej połowie Lafferty skompletował hat-tricka, a piąte trafienie dołożył Nikica Jelavić.

Ostatecznie Rangers wyprzedzili w tabeli Celtic zaledwie o jeden punkt. Trzecia lokata przypadła Heart of Midlothian.