Scotland's Scott McTominay and Croatia's Duje Caleta-Car battle for the ball during the UEFA Nations League Group A1 match at the Stadion Maksimir in Zagreb, Croatia. Picture date: Saturday October 12, 2024.,Image: 920131936, License: Rights-managed, Restrictions: Use subject to restrictions. Editorial use only, no commercial use without prior consent from rights holder., Model Release: no, Credit line: PA Wire / PA Images / Forum

Ligi w Europie Liga Narodów

Szkoci nadal bez punktu. Co to oznacza dla Polski?

Chorwacja pokonała Szkocję w meczu trzeciej kolejki Ligi Narodów. Wyspiarze nadal nie mają w dorobku ani jednego punktu.

Po porażkach z Polską i Portugalią, dziś ulegli Chorwacji. Znów tylko jednym golem, znów byli blisko przełamania, ale nie dali rady.

Szkoci otworzyli wynik za sprawą uderzenia Ryana Christie w 33. minucie. Prowadzeniem nie cieszyli się jednak długo, wszak już w 36. minucie wyrównał Igor Matanović.

Na decydujące trafienie trzeba było poczekać do minuty 70. Wówczas Andrej Kramarić ustalił wynik na 2:1.

W doliczonym czasie gry piłkę w siatce umieścił jeszcze Che Adams, ale analiza VAR wykazała spalonego.

Rezultat nie miał wpływu na układ tabeli grupy 1. Z sześcioma punktami prowadzi Portugalia, za nią plasuje się mająca tyle samo oczek Chorwacja, trzecia Polska ma trzy punkty, a czwarta Szkocja zero. (MS)