Sześć goli w Wolfsburgu!

W starciu Wolfsburga z Bayernem kibice nie mogli narzekać na brak goli. Jednego z nich strzelił reprezentant Polski, Jakub Kamiński.

Piłkarze Juliana Nagelsmanna otworzyli wynik spotkania już w 9. minucie. Wówczas podanie Alphonso Daviesa wykorzystał Kingsley Coman, wyprowadzając Bawarczyków na prowadzenie. Pięć minut później Francuz skompletował dublet po asyście nowego zawodnika Bayernu Joao Cancelo. Po kolejnych pięciu minutach było już 3:0. Tym razem bramkarza Wolfsburga pokonał Thomas Mueller.

Pod koniec pierwszej połowy gola na 1:3 strzelił Jakub Kamiński. Reprezentant Polski zanotował tym samym swoje premierowe trafienie w barwach Wolfsburga. Bramkę można zobaczyć na poniższym wideo.

Po rozpoczęciu drugiej połowy boisko musiał opuścić Joshua Kimmich. Zawodnik przyjezdnych zobaczył drugą żółtką kartkę, przez co spotkanie skończyło się dla niego w 54. minucie. Niecałe 20 minut potem prowadzenie Bayernu podwyższył Jamal Musiala. Gospodarze zdołali jeszcze strzelić gola honorowego autorstwa Mattiasa Svanberga. Kilka minut później sędzia nie uznał następnej bramki gospodarzy.

Bayern zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Bawarczycy mają jeden punkt przewagi nad drugim Unionem. Wolfsburg plasuje się na 7. pozycji.