Chelsea v KAA Gent Europa Conference League 03/10/2024. Matchday 1 of 6 GOAL 3-1 Christopher Nkunku of Chelsea celebrates his goal during the Europa Conference League match between Chelsea and KAA Gent at Stamford Bridge, London, England on 3 October 2024. London Stamford Bridge Greater London England Editorial use only , Copyright: xPaulxPhelanx PSI-20550-0036,Image: 916064039, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Paul Phelan / imago sport / Forum

Sześć goli w meczu Chelsea! Działo się na Stamford Bridge

Chelsea rozpoczęła zmagania w Lidze Konferencji od pokonania Gentu. Obie drużyny zdobyły łącznie sześć bramek.

The Blues mają w tym sezonie patent na rozgrywanie meczów, w których pada dużo goli. Co jednak z ich perspektywy ważniejsze, starcia tego typu wygrywają. Z Wolverhampton 6:2. Z Barrow 5:0. Z Brighton 4:2. Z Gentem również 4:2.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na spadnięcie gradu goli. Gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Renato Veigi.

Po przerwie się jednak zaczęło. W 46. minucie piłkę w siatce umieścił Pedro Neto. W 50. odpowiedział Tsuyoshi Watambe. W 63. trafił Christopher Nkunku, a w 70. Kiernan Dewsbury-Hall. Wymianę ciosów zakończył w 90. Omri Gandelman.

Szalone to było spotkanie na Stamford Bridge. Chelsea znalazła w nim jednak metodę i sięgnęła po trzy punkty. (MS)