Fussball, Super League 2024/25, FC St.Gallen vs. BSC Young Boys, Kybunpark St.Gallen, Switzerland,St. Gallen Trainer Enrico Maassen und Sportchef Roger Stilz St.Gallen Stadion Kyburnpark Schweiz *** Football, Super League 2024 25, FC St Gallen vs BSC Young Boys, Kybunpark St Gallen, Switzerland,St Gallen coach Enrico Maassen and sports director Roger Stilz St Gallen stadium Kyburnpark Switzerland Copyright: xFranzxScheferx,Image: 893559386, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Franz Schefer / imago sport / Forum

Ligi w Europie Inne ligi

Szalony mecz najbliższego rywala Śląska w lidze szwajcarskiej! Kibice obejrzeli aż siedem goli!

Najbliższy rywal Śląska Wrocław w eliminacjach Ligi Konferencji przystąpi do rywalizacji z wicemistrzami Polski w bardzo dobrych humorach. FC Sankt Gallen zgarnęło komplet punktów w starciu z FC Lausanne.

Paweł Gołaszewski

Po porażce z Winterthur 0:1 i okazałym zwycięstwie nad Young Boys Berno 4:0, FC Sankt Gallen rywalizowało z dziesiątym zespołem poprzedniego sezonu. Rywale Śląska byli zatem zdecydowanym faworytem.

W pierwszej połowie Sankt Gallen strzeliło dwa gole. Wynik spotkania w pierwszej minucie otworzył Isaac Schmidt, a dwadzieścia minut później rezultat podwyższył Willem Geubbels, który wykorzystał rzut karny.

Przed przerwą gospodarze złapali kontakt. W 37. minucie samobójcze trafienie zaliczył Chima Okoroji.

Szybko po zmianie stron, bo już w 51. minucie, Sant Gallen podwyższyło prowadzenie na 1:3. Chadrac Akolo wykorzystał podanie Bastiena Tomy i posłał piłkę do siatki. Dwadzieścia minut później najbliższy rywal wrocławian strzelił czwartego gola – Schmidt dograł do Moustaphy Cisse, a ten wyprowadził gości na trzybramkowe prowadzenie.

W końcówce nastąpiło jednak rozluźnienie w szeregach Sankt Gallen. Gospodarze w ciągu dwóch minut strzelili dwa gole: najpierw Noe Dussenne, a chwilę później Fousseni Diabate i zrobiło się 3:4. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem najbliższego rywala wicemistrzów Polski, który wskoczył na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Mecz Śląska z Sankt Gallen zaplanowano na najbliższą środę we Wrocławiu. Pierwszy gwizdek sędziego o 20.30.