Świetny mecz w Pampelunie

Aż siedem goli zobaczyli kibice na Estadio Benito Villamarín w Sewilli. Betis pokonał 4:3 Celtic Glasgow.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla piłkarzy Celtiku, którzy już w 15. minucie po trafieniu Albiana Ajetiego objęli prowadzenie. Kilkanaście minut później do siatki trafił były zawodnik Legii Warszawa – Josip Juranović. Chorwat wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie.

Piłkarze Betisu zdołali wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą, w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Miranda, raptem trzy minuty później Juanmi wyrównał wynik.

Gospodarze świetnie weszli w drugą część spotkania i raptem kilka minut po wznowieniu gry Borja Iglesias oraz Juanmi dali prowadzenie Betisowi. Celtic nieźle wyglądał w drugiej połowie i szukał goli do wyrównania wyniku. Udało się złapać kontakt w 87. minucie, Anthony Ralston trafił do siatki, jednak to zbyt mało, aby myśleć o punktach w Hiszpanii.

Real Betis ostatecznie wygrał aż 4:3 i objął prowadzenie w Grupie G po pierwszej serii gier, wyprzedzając Bayer Leverkusen, Celtic oraz Ferencvaros.