Świetne Riverderby!

Derby o Zagłębie Ruhry nie zawiodły! Schalke na własnym obiekcie zremisowało z Borussią Dortmund 2:2!

Mimo, że obie drużyny znajdują się na dwóch biegunach tabeli, to na Riverderby czekał każdy. Mecz o panowanie w Zagłębiu Ruhry to jedne z najbardziej prestiżowych, niemieckich derbów, więc starcie Schalke 04 z Borussią Dortmund elektryzowało kibiców Bundesligi już od pewnego czasu.

Faworytem do zwycięstwa było BVB, jednak od początku Schalke dzielnie przeciwstawiało się wyżej notowanemu rywalowi i grało na prawdę solidnie. W pierwszej połowie gospodarze mieli nawet okazję na wyjście na prowadzenie, jednak Rodrigo Zalazar nie wykorzystał świetnej okazji sam na sam.

W 38. minucie wynik meczu otworzył Schlotterbeck. Gracz Borussii otworzył wynik spotkania skutecznym uderzeniem zza linii pola karnego. Defensywa Schalke zostawiła zbyt wiele miejsca obrońcy Borussii i ten bez żadnego problemu złożył się do strzału i posłał idealną piłkę.

Już po przerwie Schalke szybko odpowiedziało. W 50. minucie spotkania Marius Bulter trafił i wyrównał wynik. Dziesięć minut później Borussia znów prowadziła, tym razem po bramce Raphaela Guerreiro.

Kenan Karaman dziesięć minut po tym, jak pojawił się na boisku, trafił do siatki na 2:2.

Z takiego rezultatu najbardziej zadowolony jest Bayern, który wykorzystał wcześniej remis Borussii i prowadzi w tabeli z dwupunktową przewagą na Borussią.

Dla Schalke punkt oznacza odbicie się od dna. Piłkarze z Gelsenkirchen od pewnego czasu notują solidne rezultaty i cyklicznie zdobywają punkty ligowe, dzięki czemu są już na przedostatnim miejscu w tabeli. Jeszcze jesienią wszystko wskazywało na to, że Schalke znów pożegna się z ligą. Teraz utrzymanie wydaje się niezwykle realne.