Soccer Football - LaLiga - Celta Vigo v Real Madrid - Estadio de Balaidos, Vigo, Spain - October 19, 2024 Real Madrid's Vinicius Junior celebrates scoring their second goal with Real Madrid's Luka Modric,Image: 923610663, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Miguel Vidal / Reuters / Forum

Stary, ale jary. Modrić przebił Puskasa i wciąż czaruje

39 lat i 40 dni. Luka Modrić został najstarszym piłkarzem w historii Realu Madryt. Chorwat przebił Ferenca Puskasa i wciąż udowadnia, że wiek to tylko liczba.

Jan Broda

Pressfocus

Luka Modrić pojawił się na boisku w 63. minucie spotkania z Celtą Vigo przy stanie 1:1. Jego wejście na murawę przeszło do historii, gdyż Chorwat w wieku 39 lat i 40 dni stał się najstarszym piłkarzem, który wystąpił w barwach Realu w oficjalnym meczu. Pobił tym samym rekord legendarnego Ferenca Puskasa z 1966 roku.

Modrić pokazał, że wciąż może być przydatnym piłkarzem. Po 3 minutach od wejścia na boisko zagrał piękne podanie prostopadłe do Viniciusa, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, dzięki czemu Real ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść (2:1).

Modrić występuje w barwach Realu nieprzerwanie od 2012 roku. W sumie rozegrał dla Królewskich 546 meczów, w których strzelił 39 goli i zanotował 88 asyst. Sześciokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, czterokrotnie hiszpańską LaLigę, był triumfatorem Złotej Piłki w 2018 roku, przerywając długoletnią dominację w plebiscycie Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.