Damian Rasak
Credit: Artur Kraszewski / PressFocus

Polska Ekstraklasa

Stadion Widzewa Łódź ponownie zdobyty! Górnik wraca na Śląsk z pełną zdobyczą

Podobnie jak ostatnio Korona Kielce, tak teraz Górnik Zabrze wygrywa z Widzewem Łódź na jego obiekcie. Ozdobą meczu 13. kolejki było znakomite trafienie Damiana Rasaka.

Górnik Zabrze z drugą wygraną z rzędu w PKO BP Ekstraklasa. Piłkarze Jana Urbana pokonali na wyjeździe Widzew Łódź 2:0 w ramach spotkania 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszej połowie przewaga śląskiego zespołu była bardzo wyraźna i to goście napędzali tempo spotkania. Konkretne akcje w ofensywie zaczęły się około po pół godzinie gry. W 26. minucie Ismaheel był bliski zdobycia gola, ale Żyro wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej.

W 32. minucie piłka po strzale Lukoszka znalazła się w siatce, ale wskutek spalonego gol nie został uznany. W przypadku trafienia Damiana Rasaka nie było już żadnych wątpliwości. Gracz Górnika uderzył pięknym wolejem i jego trafienie na pewno będzie rozpatrywane w kontekście najładniejszej bramki kolejki.

Po przerwie Widzew się obudził i potrafił przejąć inicjatywę. Tuż po wznowieniu gry Szromnik efektownie wybronił strzał Alvareza. Później swoją szansę miał Zahović, ale Gikiewicz pewnie obronił strzał gracza Górnika.

W 57. minucie po ewidentnym zagraniu ręką Shehu we własnym polu karnym, arbiter spotkania podyktował rzut karny. Luka Zahović pewnym uderzeniem w boczną część bramki podwyższył prowadzenie śląskiego zespołu.

W samej końcówce Widzew miał wyborną szansę na zdobycie przynajmniej bramki honorowej. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym zabrzan, piłka jedynie obiła poprzeczkę.