Spokojny awans Milanu w Dublinie

AC Milan nie miał problemu z zakwalifikowaniem się do kolejnego etapu eliminacji Ligi Europy. W II rundzie włoska drużyna na wyjeździe pokonała 2:0 Shamrock Rovers.

Sezony mijają, a Zlatan Ibrahimović nie przestaje zdobywać bramek (foto: Jonathan Moscrop/Reuters)

Milan był obok Tottenhamu zdecydowanie najsilniejszym i najbardziej rozpoznawalnym klubem spośród uczestniczących w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyna, którą prowadzi trener Stefano Pioli, uchodziła za murowanego faworyta w starciu z Shamrock Rovers. Zespół ze stolicy Lombardi podołał zadaniu, odnosząc w Dublinie spokojne zwycięstwo.

Rezultat zawodów otworzył nie kto inny, jak Zlatan Ibrahimović. W 23. minucie szwedzki napastnik oddał silny i bardzo precyzyjny strzał w polu karnym. Piłka wpadła do siatki tuż przy bliższym słupku. Dobrym, prostopadłym podaniem do Ibry popisał się Hakan Calhanoglu.

Goście w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie, a ich awans ani przez moment nie był zagrożony. Po przerwie przedstawiciele Serie A podwyższyli prowadzenie. W 67. minucie Calhanoglu do asysty na swoim koncie dopisał gola. Turecki pomocnik efektownie uderzył sprzed linii szesnastego metra, nie dając bramkarzowi Shamrock najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Asystę zaliczył Belg Alexis Saelemaekers, który z pola karnego przytomnie wycofał piłkę do Calhanoglu.

Drużyna z Mediolanu bez większego wysiłku awansowała do III rundy eliminacji Ligi Europy. W niej zmierzy się z norweskim zespołem FK Bodo/Glimt, który uporał się z Żalgirisem Wilno. Spotkanie odbędzie się w przyszły czwartek na San Siro.