Spezia coraz bliżej strefy spadkowej

Ligi w Europie Serie A

Drużyna Bartłomieja Drągowskiego, Przemysław Wiśniewski, Arkadiusza Recy, Szymona Żurkowskiego przegrała dziś z Monzą. Drużyna prowadzona przez Leonardo Sempliciego niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

Monza pokonała ekipę z Ligurii 2:0. Na listę strzelców wpisali się Patrick Ciurria oraz Carlos Augusto. Ten pierwszy zdobył bramkę w 21. minucie spotkania, wykorzystując podanie Andrei Colpaniego. Augusto natomiast trafił w doliczonym czasie gry. Asystę przy jego golu zapisał na swoim koncie Jose Machin.

W dzisiejszym meczu wystąpiło trzech Polaków. Drągowski i Wiśniewski spędzili na boisku pełne 90 minut. Reca pojawił się na placu gry w 58. minucie. Żurkowski leczy ponoć kontuzję mięśnia.

Spezia ma tylko punkt przewagi nad Hellasem Veroną, który znajduje się już pod kreską. Drużyna Leonardo Sempliciego ostatni raz wygrała w lidze 10 marca. Biorąc pod uwagę niezłą formę Hellasu, który zagra w niedzielę z również walczącym o utrzymanie Cremonese, Spezia może znaleźć się po tej kolejce w strefie spadkowej.