Sparing z Ukrainą przed Euro! [zapis relacji]

Polska Reprezentacja Polski

Polska reprezentacja zdała bardzo dobrze pierwszy test przed Euro 2024. Pewna wygrana w meczu z Ukrainą.

Koniec meczu! Polska wygrywa 3:1 z Ukrainą.

90+2′
Kapitalnie na przedpolu Skorupski wybija piłkę spod nóg napastnika.

90′
Sędzia przedłuża mec o cztery minuty.

86′
Puchacz oddaje groźny strzał z narożnika pola karnego, ale czujny bramkarz wybija piłkę.

85′
Buksa wyprowadzając kontrę zostaje sfaulowany i obrońca ukarany żółtą kartką.

82′
Pewna interwencja Skorupskiego, który przecina dośrodkowanie w pole karne.

80′
Sudakov -> Shaparenko

79′
Próba strzału Tsygankova nie jest zbyt udana. Piłka ląduje w trybunach.

75′
Dovbyk -> Vanat

73′
Szymański posyła dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, gdzie odnalazł się Buksa i oddał strzał głową. Piłka zostaje wybita przez bramkarza.

70′
Zalewski w czasie biegu wybił piłkę do boku sygnalizując problem zdrowotny. Jego miejsce zajmie Puchacz.

67′
Zmiany w reprezentacji Ukrainy:
Yarmolenko -> Tsygankov
Zubkov -> Mudryk
Malinovskyi -> Mykalichenko

65′
Dobre dośrodkowanie z boku boiska od Zalewskiego, ale Lewandowski nie sięgnął piłki.

63′
Kałuziński zaznacza swoja obecność na boisku strzałem z dystansu. Piłka mija jednak bramkę obok słupka.

60′
Selekcjoner Michał Probierz dokonuje kilku korekt:
Romanczuk -> Moder
Zieliński -> Lewandowski
Walukiewicz -> Bereszyński
Urbański -> Kałuziński

55′
Goście oddają strzał z narożnika pola karnego, ale piłka odbija się od obrony i mamy rzut rożny.

52′
Polacy oddają dwa strzały z dystansu. Pierwszą próbę Zielińskiego zablokowali obrońcy, a drugie uderzenie Skórasia złapał pewnie bramkarz.

49′
Zieliński bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka leci nad poprzeczką.

48′
Tymczyk ukarany żółtą kartką i Polska ma rzut wolny z bocznego sektora boiska.

46′
Fatalnie przestrzelił Michał Skóraś. Skrzydłowy z bliskiej odległości oddal strzał z woleja, ale nieczysto trafił w piłkę.

45′
Wracamy do gry!
W przerwie boisko opuścił Mykolenko a jego miejsce zajął Zinchenko.

45′
Do przerwy prowadzimy 3:1 w meczu towarzyskim z Ukrainą.

44′
Ukraina po przejęciu piłki po dośrodkowaniu przeprowadza szybki kontratak, ale dobry powrót zawodników w białych koszulkach zatrzymuje akcję.

40′
Niestety tracimy gola na 1:3. Po dobrej kontrze piłkę z dużą precyzją uderzył Dovbyk,

30′
Świetna interwencja Łukasz Skorupskiego. Polski bramkarz obronił uderzenie z bliskiej odległości.

29′
3:0! Polscy zawodnicy są piekielnie skuteczni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Taras Romanczuk i świetnym strzałem głową pokonuje bramkarza.

27′
Ostatnie minuty to spokojniejsze tempo i walka o środek boiska w wykonaniu obydwu drużyn.

20′
Goście nacierają coraz bardziej. Pewnie spisuje się nasza defensywa w tym meczu.

17′
Groźna kontra Ukrainy po stracie w środku pola Romanczuka.

15′
I GOOOOL! 2:0! Kapitan w dzisiejszym meczu podwyższa wynik. Zieliński posłał w pole karne bardzo nieprzyjemne zagranie. Piłka nie została przecięta przez żadnego zawodnika i zaskoczony bramkarz za późno reaguje.

14′
Kolejna świetna akcja Polski. Buksa po otrzymaniu kapitalnego podania w pole karnego nie zdołał w pojedynku sam na sam pokonań Buschana.

12′
Piotr Zieliński spróbował swoich sił strzałem z dystansu i piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką. Dobra próba pomocnika.

9′
GOOOL!
SEBASTIAN WALUKIEWICZ wyprowadza Polskę na prowadzenie! Obrońca świetnie odnalazł się w polu karnym rywala po rzucie rożnym i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki.