Spacerek Bayernu

Bez niespodzianki na Allianz Arenie. Bayern Monachium w pewnym stylu wygrał z Bochum 3:0. Mistrz Niemiec był zdecydowanie stroną dominującą w trakcie tego spotkania.

Bayern Monachium nabrał już wiatru w żagle i wygrywa drugi mecz z rzędu w rozgrywkach Bundesligi. Tym razem mistrz Niemiec gładko wygrał z Bochum 3:0.

Już podczas pierwszej połowy przewaga Bayernu na boisku była zatrważająca. Gospodarze nie potrafili jednak przekuć tego w trafienia i na pierwszego gola trzeba było dość długo poczekać. Dopiero w 41. minucie Thomas Mueller trafił do siatki i dał prowadzenie Bayernowi.

Dla Muellera to szczególne spotkanie. Niemiec zagrał 428. mecz w Bundeslidze i stał się pierwszym zawodnikiem z pola, który osiągnął ten wynik. Wyżej w hierarchii są tylko bramkarze: Oliver Kahn (429) i Sepp Maier (473).

Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie. Bayern wciąż przeważał i w 64. minucie Jamal Musiala trafił na 2:0. Dziesięć minut później Serge Gnabry wykorzystał rzut karny i reprezentant Niemiec ustalił wynik na 3:0.

Zawodnicy z Monachium utrzymali przewagę trzech oczek nad drugą Borussią Dortmund. Bochum z kolei jest na 15. lokacie i zapas punktowy nad strefą spadkową to tylko 3 oczka.