Śląsk wciąż świetny w pucharach!

W Ekstraklasie jak na razie Śląsk Wrocław nie zachwyca, ale za to na europejskiej arenie ten zespół prezentuje się najlepiej ze wszystkich naszych przedstawicieli. Dzisiaj po świetnym meczu drużyna Stanislava Levy’ego wyeliminowała Club Brugge.

Po losowaniu trzeciej rundy eliminacyjnej Śląsk skazywany był na pożarcie. W końcu Club Brugge jest zdecydowanie bardziej znanym klubem w Europie, lecz trzeba przyznać, że polski zespół został doskonale przygotowany do konfrontacji z Belgami.

W pierwszym meczu Śląsk wygrał na własnym terenie 1:0 i to była dobra zaliczka przed rewanżem. Mimo to, Club Brugge wciąż był faworytem do awansu. W końcu klub ten miał przed sobą mecz na swoim stadionie.

Na szczęście dzisiejszy mecz rozpoczął się dla Śląska fenomenalnie. Już w 9. minucie Waldemar Sobota otrzymał znakomite podanie od Przemysława Kaźmierczaka i wykorzystał sytuację sam na sam. Wrocławianie w pierwszej części gry prezentowali się naprawdę dobrze i schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.

Druga połowa przyniosła nam ogromne emocje. W 58. minucie gospodarze wyrównali po trafieniu Refaelova. Jednak Śląsk odpowiedział dwie minuty później, kiedy to Sebastian Mila świetnie wyłożył piłkę do Paixao, który takiej okazji nie mógł zmarnować. W 76. minucie polska ekipa odebrała już resztki złudzeń miejscowym kiedy to Sobota po raz kolejny świetnie się zachował i pokonał golkipera Club Brugge.

Gospodarze nie poddawali się i zdobyli bramkę, której autorem był Oscar Duarte. Już w doliczonym czasie gry miejscowi zdołali wyrównać stan meczu na 3:3. W dużym zamieszaniu gola strzelił Tom De Sutter, ale było to trafienie na pocieszenie i to piłkarze Śląska mogą świętować awans do kolejnej rundy.