Śląsk stracił zwycięstwo, ale wywalczył awans

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Śląsk Wrocław odniósł pewne zwycięstwo nad FK Rudar. To pozwoliło drużynie Stanislava Levy’ego na spokojną podróż na teren rywala.

We Wrocławiu polska drużyna wygrała aż 4:0 i awans Śląska do kolejnej rundy eliminacyjnej był już praktycznie przesądzony. Na szczęście w rewanżu zespół Levy’ego obronił wysoką zaliczkę.

W pierwszej części spotkania przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak następnie nadeszły dwie zabójcze minuty dla gospodarzy. W 31. minucie Waldemar Sobota strzałem głową dał prowadzenie przyjezdnym. Chwilę później po składnej akcji Marco Paixao zdobył bramkę na 2:0. Dla Portugalczyka było to trzecie trafienie w dwumeczu.

W drugiej części spotkania na boisku nie działo się zbyt wiele. W 56. minucie gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Miroje Jovanović po ładnej indywidualnej akcji strzelił gola i gospodarze dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Już w doliczonym czasie gry FK Rudar wyrównał po trafieniu Adi Bambura. Mecz zakończył się więc remisem 2:2.

W trzeciej rundzie eliminacyjnej Śląsk zagra z belgijskim Club Brugge.