Śląsk awansował do kolejnej rundy [zapis relacji na żywo]

W pierwszej części dwumeczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Śląsk Wrocław pokonał Ararat Erywań 4:2. W rewanżu było 3:3, dzięki czemu Wojskowi uzyskali awans.

Jacek Magiera przekonywał, że Śląsk Wrocław nie zlekceważy rywala, ale nie był to dla Wojskowych łatwy mecz.

90+4′ – Koniec! Śląsk zagra w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy!

90+4′ – Łyszczarz zastępuje Picha.

90+3′ – Kapitalne nożyce Piaseckiego. Jeszcze lepsza interwencja Ermakova.

90’1 – Sędzia doliczył 4 minuty.

89′ – 3:3. Do siatki trafił Silue.

87′ – Dwie zmiany w Śląsku. Pawłowski i Piasecki zastępują Janasika i Exposito.

84′ – Powinno być 4:2. Śląsk był z piłką w polu karnym, ale nie wykorzystał sytuacji 2 na 2. Exposito ani nie trafił w bramkę, ani nie podał do Picha.

78′ – Ostatnia zmiana Araratu. Schodzi Pobulić, wchodzi Isah.

77′ – Żółta kartka dla Lewkota. Opuści on kolejny mecz w ramach eliminacji Ligi Konferencji Europy.

73′ – Dwie roszady w ekipie gości. Silue i Malakyan zastąpili Deble oraz Manoyana.

72′ – Zablokowany strzał Mączyńskiego, golkiper Araratu łapie piłkę.

65′ – Pich kompletuje dublet, Śląsk prowadzi 3:2. Asystę zaliczył Janasik, który wrzucił piłkę w pole karne.

63′ – Żółta kartka dla Margaryana.

62′ – Podwójna zmiana w ekipie gości. Schodzą Arakelyan i Malakyan, wchodzą Hakobyan i Stanojević.

58′ – Goool dla gospodarzy! Na 2:2 trafia Lewkot, który zamknął akcję po rzucie rożnym. Piłkę zgrał głową Golla.

56′ – Dobra akcja wrocławian. Pich biegł z piłką w kierunku bramki. oddał strzał, ale chybił.

51′ – Kapitalną szansę zmarnował Sobota. Pomocnik Śląska doszedł do piłki zgranej przez Exposito, ale skiksował i uderzył obok bramki.

49′ – KOREKTA. Gol dla Śląska nie został uznany. Makowski zagrał ręką. Ararat nadal prowadzi 2:1.

48′ – 2:2! Do wyrównania doprowadził Makowski, który wygrał przebitkę z defensorami Araratu i wbił piłkę do bramki.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45+2′ – Koniec pierwszej połowy. Śląsk 1:2 Ararat.

45+2′ – Pich mógł zdobyć bramkę do szatni, ale trafił w słupek.

45+1′ – Sędzia doliczył 2 minuty.

44′ – Śląsk mógł szybko odpowiedzieć, ale Pich uderzył obok bramki.

42′ – Kone ma już dublet! Napastnik Araratu wpakował piłkę po dośrodkowaniu Deble. 2:1 dla gości.

40′ – Gol dla Araratu. Do wyrównania doprowadza Kone, który znalazł się na końcu precyzyjnego podania prostopadłego Malakyana.

38′ – Zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Praszelik, wchodzi Sobota. Powodem roszady są problemy zdrowotne Praszelika.

36′ – Uderzenie Deble, Śląsk zacznie od bramki.

33′ – W końcu dobra akcja wrocławian. Pich dośrodkował przed bramkę Araratu, a Exposito został zablokowany przez rywala. Śląsk zyskał korner, ale nie stworzył po nim zagrożenia.

30′ – Uderzenie z dystansu autorstwa Kone. Piłką polecała wysoko nad bramką.

27′ – Śląsk stara się odzyskać kontrolę nad meczem, ale na razie idzie mu to jak po grudzie. Rywale dobrze działają w destrukcji i próbują atakować.

21′ – Goście nacierają. Tym razem strzelał Malakyan, który odebrał dośrodkowanie od partnera. Futbolówka znów przeleciała nad bramką.

20′ – Dobry atak Araratu zakończony uderzeniem Deble z obrębu pola karnego. Gracz gości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

17′ – Mocny strzał z powietrza w wykonaniu Exposito. Golkiper Araratu dobrze interweniuje i paruje piłkę na rzut rożny.

15′ – Uderzenie Picha zza pola karnego. Piłka minęła słupek.

13′ – Drugi strzał Araratu. Pobulić z dystansu, obok bramki.

12′ – Pierwszy strzał Araratu. Kone uderzył z dystansu, Szromnik spokojnie złapał piłkę.

11′ – Kone szarżował lewym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Lewkota. Aut dla gospodarzy.

7′ – Strzał z dystansu autorstwa Lewkota – niecelny. Dobry początek Śląska. Wojskowi dyktują warunki gry, nie pozwalają rywalom wyjść z piłką z własnej połowy.

2′ – Goool dla gospodarzy! Wynik otwiera Pich, który dobił piłkę do pustej bramki po tym, jak bramkarz Araratu nie przejął futbolówki dośrodkowanej przez Garcię. 1:0.

1′ – Sędzia zagwizdał po raz pierwszy, zaczął Śląsk.

20:52 – W trakcie przedmeczowej konferencji prasowej Jacek Magiera przyznał: – Cieszymy się, jak potoczył się pierwszy mecz. Ararat miał swoje sytuacje, jesteśmy tego świadomi, z pewnością ich nie zlekceważymy. Patrzymy jednak na siebie, tak jak zawsze powtarzam, analizujemy rywala, ale chcemy grać po swojemu, nie dopasowywać się.

20:47 – A tak prezentuje się zespół Araratu:

Ermakov – Bravo, Prijević, Mkoyan, Margaryan – Arakelyan, Pobulić, Manoyan, Malakyan – Deble – Kone

20:43 – Śląsk wybiegnie na murawę w następującym składzie:

20:40 – Zapowiedź dzisiejszego meczu przygotował Paweł Gołaszewski –> KLIK