Skromne zwycięstwo Barcelony

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona z minimalną wygraną nad Las Palmas. Jedynego gola na wagę zwycięstwa strzelił Rapinha. Robert Lewandowski przez nadmiar żółtych kartek nie wystąpi w następnym ligowym spotkaniu LaLiga.

Barcelona od początku do końca zdominowała Las Palmas. Wciąż aktualnym mistrzom Hiszpanii niewątpliwie pomógł fakt, że od 24. minuty goście z Wysp Kanaryjskich byli zmuszeni grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką został ukarany bramkarz Alvaro Valles.

Pomimo licznych okazji do zdobycia gola, piłka znalazła drogę do bramki tylko raz. W 59. minucie Rapinha wykorzystał świetne podanie Joao Felixa i na tablicy wyników zrobiło się 1:0 dla Blaugrany. Rezultat ten nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Robert Lewandowski został ukarany żółtą kartką (już piątą w tym sezonie), co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w następnym ligowym spotkaniu przeciwko Cadiz. Kapitan reprezentacji Polski powróci na El Clasico z Realem Madryt (21.04).

Podopieczni Xaviego umocnili się na fotelu wicelidera. Po 30. kolejkach LaLiga mają na swoim koncie 67 punktów.