Donyell Malen (Borussia Dortmund) looks dejected during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1 match between Club Brugge KV and Borussia Dortmund at Jan Breydel Stadium on September 18, 2024 in Bruges, Belgium.  (Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images)
LIGA MISTRZOW UEFA PILKA NOZNA SEZON 2024/2025

POLAND ONLY !!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Sinusoida Borussii Dortmund. BVB z kolejną porażką w lidze!

Wyniki Borussii Dortmund przypominają kolejkę górską. Po ostatnich dwóch bardzo wysokich zwycięstwach, piłkarze Nuriego Sahina przegrali z Unionem Berlin!

Kilka dni temu BVB bardzo wysoko wygrała z Celtikiem w Lidze Mistrzów (7:1) oraz z VfL Bochun (4:2) w rozgrywkach Bundesligi. Borussia ma bardzo duży problem z długofalową stabilizacją formy. W sobotnim meczu 6. kolejki niemieckiej ligi BVB przegrała z Unionem Berlin 1:2.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej połowie spotkania. W 26. minucie z rzutu karnego do siatki trafił Kevin Vogt, tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Yorbe Vertessen.

Po przerwie Borussia grała nieco lepiej, ale przełożyło się to wyłącznie na bramkę Juliana Ryersona w 62. minucie spotkania.

BVB na sześć rozegranych dotąd meczów wygrało połowę z nich. Całość daje im 7. pozycję w klasyfikacji Bundesligi.