Show Fodena na zakończenie kolejki

Ligi w Europie Premier League

W poniedziałkowy wieczór na zakończenie 23. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Brentford 3:1. Jednym z najlepszych graczy spotkania był pomocnik mistrzów Anglii – Phil Foden

W pierwszym kwadransie rywalizacji mistrzowie Anglii mieli trzy świetne okazje, aby objąć prowadzenie. Jednak zarówno uderzenia Juliana Alvareza, jak i próba Kyle Walkera świetnie została wybroniona przez golkipera gospodarzy – Marka Flekkena. Nieskuteczność City wykorzystali natomiast zawodnicy Brentford, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie. Neal Maupay wykorzystał błędy defensywy gości i strzałem z obrębu pola karnego otworzył wynik spotkania.

Po tym goście dążyli do tego, aby jak najszybciej doprowadzić do remisu. Jednak ani Erling Haaland, ani Josko Gvardiol nie potrafili pokonać Flekkena. Pod koniec pierwszej połowy City ponownie przycisnęło. Najpierw uderzenie z dystansu Kevina de Bruyne bardzo dobrze obronił Flekken. Jednak w doliczonym czasie gry mistrzowie Anglii osiągnęli swój cel i wyrównali stan rywalizacji jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Phila Fodena

Po przerwie pierwszoplanową postacią rywalizacji był Foden. Najpierw w 53. minucie Anglik wykorzystał dobre dośrodkowanie de Bruyne w pole karne i strzałem głową przy prawym słupku skompletował dublet. Natomiast w 70. minucie pomocnik gości mógł się już cieszyć z hat-tricka na swoim koncie. Po podaniu Haalanda w pole karne Foden strzałem z bliskiej odległości przy lewym słupku podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Ostatecznie City zwyciężyło 3:1 i powróciło na pozycję wicelidera tabeli z 49 punktami na koncie. Strata do liderującego w tabeli Liverpoolu wynosi już tylko dwa „oczka”, a warto zaznaczyć, że mistrzowie Anglii mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.