Sevilla wykorzystała kryzys Sociedad

Ligi w Europie La Liga

Dzięki golom Youssefa En Nesyriego i Sergio Ramosa Sevilla pokonała Real Sociedad, zwiększając przewagę punktową nad strefą spadkową. Kryzys drużyny z San Sebastian trwa.

Sevilla pnie się w górę tabeli. (fot. Forum)

Podopieczni Imanola Alguacila wygrali tylko jeden z ostatnich dziewięciu meczów. W konsekwencji osunęli się na siódme miejsce w tabeli La Liga, skomplikowali swoją sytuację w Lidze Mistrzów, gdzie w 1/8 finału mierzą się z Paris Saint-Germain, i odpadli z Pucharu Króla, ulegając w półfinale Mallorce.

Starcie z Sevillą nie przyniosło przełamania. Po 13 minutach gospodarze prowadzili 2:0, a dublet świętował En Nesyri. Marokańczyk jest dla Realu Sociedad bezlitosnym katem, nikomu w Hiszpanii nie strzela z większą skutecznością.

Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Andre Silva. Kontakt zerwał Ramos, a znów złapał Brais Mendez. Ostatecznie zdało się to jednak na nic, goście przegrali 2:3.

Za sprawą wygranej Sevilla awansowała na czternaste miejsce w tabeli. Ma dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową.