Sevilla ponownie górą w Lidze Europy! [zapis relacji]

Kto sięgnie po zwycięstwo w Lidze Europy w Budapeszcie? Zapraszamy na tekstową relację na żywo ze spotkania hiszpańskiej Sevilli z włoską AS Romą. Początek meczu już o godzinie 21:00!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Finał Ligi Europy:
Sevilla FC – AS Roma 1:1, rzuty karne 4:1 (0:1, 1:1, 1:1, 1:1)
Bramki: Mancini 55′ (sam.) – Dybala 35′
Rzuty karne: 1:0 Ocampos, 1:1 Cristante, 2:1 Lamela, X Mancini (Bono obronił), 3:1 Rakitić, X Ibanez (słupek), 4:1 Montiel
Żółte kartki: Mir, Rakitić, Lamela, Jordan, Montiel, Ocampos (Sevilla) – Matić, Pellegrini, Mancini, Cristante, Celik, Zalewski, Mourinho (Roma)
Składy:
Sevilla: Bono – Navas (C) (95′ Rekik), Bade, Gudelj (120+8′ Marcano), Telles (95′ Montiel) – Fernando (120+9′ Jordan), Rakitić – Ocampos, Torres (46′ Suso), Gil (46′ Lamela) – En-Nesyri
Roma: Patricio – Smalling, Mancini, Ibanez – Celik (91′ Zalewski), Cristante, Matić (120′ Bove), Spinazzola (106′ Llorente) – Dybala (68′ Wijnaljdum), Pellegrini (C) (106′ El Shaarawy) – Abraham (75′ Bellotti)

To był emocjonujący wieczór, w którym spotkanie rozpoczęło się w maju, a zakończyło w czerwcu. Sevilla świetnie rozegrała konkurs rzutów karnych i wygrała Ligę Europy, dzięki czemu w kolejnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów! Dziękuję za wspólnie spędzony wieczór i śledzenie relacji! Dobrej nocy!

4:1 Montiel nieomylny w powtórce rzutu karnego! SEVILLA TRIUMFATOREM LIGI EUROPY! ŚIODMY TRIUMF HISZPAŃSKIEJ DRUŻYNY W TYCH ROZGRYWKACH!

X – Nie ma gola! Gonzalo Montiel trafia w słupek, ale dobrą interwencją popisał się Patricio. Rzut karny będzie jednak powtórzony, bo Patricio za szybko opuścił stopę z linii!

X – Słupek Ibaneza! Sevilla o jednego gola od zwycięstwa!

3:1 Spokój i opanowanie ze strony Ivana Rakiticia, który strzałem przy lewym słupku przybliża Sevillę do triumfu!

X – Fatalny strzał Manciniego, który uderzył w środek bramki, dzięki czemu Bono zaliczył dobrą interwencję!

2:1 Rui Patricio wyczuł intencje Erika Lameli, ale Argentyńczyk i tak wykorzystał swoją próbę.

1:1 Mocny strzał przy lewym słupku Cristante i mamy remis. Bono był blisko udanej interwencji.

1:0 Bardzo spokojny i opanowany strzał Ocamposa w lewy róg bramki!

Ostatnie narady obu drużyn i już niebawem zacznie się losowanie z udziałem kapitanów i konkurs rzutów karnych, który wyłoni nam zarówno triumfatora rozgrywek Ligi Europy, jak i 26. drużyny w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów.

KONIEC DRUGIEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. Nic się nie zmieniło, za parę chwil czekają nas strzały z rzutów karnych.

120+11′ Dobre dośrodkowanie Zalewskiego, ale czujni byli obrońcy Sevilli.

120+10′ Rzut wolny dla Romy, Ibanez faulowany przez Ocamposa, za co ten otrzymuje żółtą kartkę.

120+9′ Ponadto Joan Jordan w miejsce Fernando.

120+8′ Gudelj z grymasem bólu na twarzy opuszcza boisko, a jego miejsce wchodzi na plac gry Marcano.

120+6′ Obaj zawodnicy są wciąż opatrywani, ale wiele wskazuje na to, że Gudelj opuści boisko. W jego miejsce do wejścia szykuje się Marcano.

120+4′ Gra przerwana, gdyż na boisku leżą Gudelj i Ibanez. Była sytuacja sprawdzana przez wóz VAR z potencjalnym rzutem karnym dla Romy, ale decyzja nie została zmieniona. Żółta kartka dla Gonzalo Montiela.

120+3′ Rzut wolny dla Romy nieopodal pola karnego Sevilli.

120+2′ Mogło być niebezpiecznie w polu karnym Romy, ale defensorzy włoskiej drużyny w kluczowym momencie opanowali sytuację.

120′ Sześć minut doliczonych do drugiej części dogrywki. Przed północą raczej się to nie skończy.

119′ Przepychanki pomiędzy ławkami rezerwowych obu drużyn! Jednym z powodów kolejna sytuacja związana z Maticiem, który położył się na boisku. Serb zostaje ostatecznie zmieniony, a w jego miejsce na placu gry melduje się Bove.

118′ Nicola Zalewski wygrał pojedynek jeden na jednego z Karimem Rekikiem i wymusił jego przewinienie.

118′ Wracamy do gry i rywalizację kontynuuje też Matić.

116′ Kolejna przerwa w grze, gdyż na boisku leży Nemanja Matić. Wydaje się, że potrzebna będzie zmiana za serbskiego pomocnika Romy.

114′ Starają się podopieczni trenera Jose Mourinho przenieść ciężar gry pod pole karne Sevilli, ale zawodnicy drużyny hiszpańskiej La Ligi na razie umiejętnie się bronią.

113′ Mieli rzut rożny gracze Romy, ale defensorzy Sevilli ze spokojem oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego.

112′ Ibanez w ostatnich minutach był opatrywany przez fizjoterapeutów, ale wygląda na to, że będzie w stanie kontynuować grę w tym spotkaniu.

110′ Żółtą kartką za uderzenie łokciem Ibaneza dostał Erik Lamela.

109′ Faulowany był Nemanja Matić, przez co rzut wolny mają zawodnicy Romy. Emocje buzują, a mecz staje się ostrzejszy z obu stron.

108′ Długo składał się do strzału z dystansu Nemanji Gudelja, który uderzył jednak zdecydowanie daleko obok bramki.

106′ Początek drugiej części dogrywki! Grę od środka rozpoczęła Sevilla, a w drużynie Romy na placu gry w miejsce Pellegriniego i Spinazzoli zameldowali się El Sharrawy oraz Llorente.

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI. Bez szału, bez emocji, a wygląda na to, jakby obie drużyny czekały na konkurs rzutów karnych. Za chwilę początek drugiej części dogrywki!

105+2′ Zawodnicy Sevilli mieli rzut rożny, ale dośrodkowanie Rakiticia nie sprawiło wielu problemów włoskiej drużynie.

105′ Żółta kartka dla Nicoli Zalewskiego za faul taktyczny na Karimie Rekiku. Dwie minuty doliczone do pierwszej części dogrywki.

104′ Zbyt mocne dośrodkowanie Ocamposa i hiszpański zespół traci przez to piłkę.

102′ Coraz bliżej końca pierwszej części dogrywki, w której widzimy sporo walki, ale mało konkretnych sytuacji. Czy dzisiaj w Budapeszcie obejrzymy konkurs rzutów karnych?

100′ Gracze Romy w ataku pozycyjnym szukają sposobu na wykreowanie okazji bramkowej, która pozwoli im objąć prowadzenie.

98′ Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Romy w wykonaniu Suso i obrońcy rzymskiej drużyny udanie oddalili zagrożenie.

96′ Dobra postawa w defensywie Rakiticia, który zablokował dośrodkowanie Pellegriniego, rzut rożny dla Romy.

95′ Podwójna zmiana w zespole Sevilli – z boiska schodzą Jesus Navas i Alex Telles, a w ich miejsce na boisku meldują się Karim Rekik oraz Gonzalo Montiel.

93′ Gracze Sevilli w ataku pozycyjnym, ale bez większego pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką rywala.

91′ Początek pierwszej części dogrywki. Grę od środka boiska rozpoczęli gracze Sevilli, a na boisku w miejsce Zekiego Celika zameldował się Nicola Zalewski.

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY. Żadna z drużyn nie potrafiła zadać decydującego ciosu w dziewięćdziesięciu minutach, przez co za parę minut rozpocznie się dogrywka.

90+6′ Miał dobrą okazję na gola Suso, ale dobrą interwencją popisał się Rui Patricio. Chwilę później obok bramki z dystansu uderzył Fernando.

90+5′ Chaos w grze obu drużyn, które chcą rozstrzygnąć ten finał na swoją korzyść bez dogrywki.

90+4′ Sevilla w ataku pozycyjnym szuka swojej szansy na strzelenie decydującego gola w tym finale.

90+2′ Niecelny strzał głową Youssefa En-Nesyriego.

90+1′ Sześć minut doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

90′ Dobra postawa w obronie Spinazzoli i grę od bramki wznowi Rui Patricio.

88′ Coraz bliżej końca regulaminowego czasu gry, a coraz więcej wskazuje na to, że czeka nas w Budapeszcie dogrywka w środowy wieczór.

86′ Zablokowane uderzenie z dystansu Suso, rzut rożny dla Sevilli.

85′ Faulowany jest Ivan Rakitić, rzut wolny dla zawodników Sevilli.

83′ Ależ to była okazja na gola dla Romy! Lorenzo Pellegrini dobrze dograł piłkę do Andrei Bellottiego, ale włoski napastnik Romy nie trafił czysto w piłkę i z kilku metrów uderzył obok bramki.

82′ Rzut wolny dla zawodników Romy, a gracze protestują, że sędzia nie zauważył zagrania ręką przez Ivana Rakiticia we własnym polu karnym. Żółta kartka dla jednego z członków sztabu Romy.

81′ W drugiej połowie Sevilla znacząco poprawiła swoją grę, dzięki czemu doprowadziła do remisu. Nie potrafi jednak zadać drugiego ciosu.

79′ Gracze Romy w ataku pozycyjnym, a do końca regulaminowego czasu gry pozostało niespełna dziesięć minut.

77′ Jednak nie ma jedenastki dla Hiszpanów! Anthony Taylor po analizie VAR zmienił swoją decyzję!

76′ Rzut karny dla Sevilli! Ibanez fauluje Ocamposa, ale ta decyzja będzie jeszcze sprawdzana!

75′ Tammy Abraham zakończył swój udział w tym meczu, a na boisku pojawił się Andrea Belltti.

74′ Zaostrza nam się to spotkanie. Tym razem żółtą kartką napomniany został na faul na Lameli Zeki Celik. Rzut wolny dla Sevilli.

72′ Faul Leandro Spinazzoli, rzut wolny nieopodal pola karnego Romy. Jednak bez konkretnego zagrożenia.

71′ Dobra akcja graczy Sevilli, który wywalczyli rzut rożny.

70′ Fernando fauluje w środku pola jednego z zawodników Romy.

68′ Zmiana w zespole Romy – z boiska schodzi strzelec gola Paulo Dybala, a w jego miejsce na placu gry melduje się Georginio Wijnaldum.

67′ Spore zamieszanie w polu karnym Sevilli! W wyniku całego zamieszania do piłki doszedł Roger Ibanez, ale stoper Sevilli nie trafił czysto w piłkę i nie wykorzystał okazji, aby dać prowadzenie swojej drużynie!

65′ Faul taktyczny Ivana Rakiticia, który nie otrzymał za to kartki. Natomiast żółty kartonik za protesty obejrzał Bryan Cristante. Po chwili Rakitić też jednak otrzymał kartonik za faul na Zeki Celiku.

64′ Sporo gry w środku pola widzimy w drugiej połowie rywalizacji, gdzie inicjatywę starają się przejąć gracze Sevilli.

62′ Zablokowany strzał z rzutu wolnego Lorenzo Pellegriniego

60′ Rzut wolny dla Romy po faulu na Nemanji Maticiu. Dobra okazja na gola.

59′ Ważna interwencja Chrisa Smallinga, który głową wybił dośrodkowanie w pole karne Romy jednego z graczy Sevilli.

58′ Faulowany jeden z zawodników Sevilli, rzut wolny nieopodal pola karnego Romy.

57′ Zasłużona bramka dla Sevilli. Hiszpański zespół od początku drugiej połowy był zdeterminowany, aby doprowadzić do wyrównania, przyspieszyli tempo swojego grania, przez co udało im się wrócić do tego meczu.

55′ GOOOOOOOL! Sevilla doprowadza do wyrównania! Strzelcem gola samobójczego Gianluca Mancini. Sevilla dopięła swego! Dośrodkowanie Jesusa Navasa z prawego skrzydła w pole karne, które niefortunnie przeciął Mancini i wpakował piłkę do własnej siatki. Mamy remis w Budapeszcie!

53′ Zbyt mocny, przez co też nieudany przerzut piłki na prawe skrzydło do Ocamposa.

52′ Niecelne uderzenie Alexa Tellesa. Grę od bramki wznowił już Rui Patricio.

50′ Dobre dośrodkowanie w pole karne Romy Lucasa Ocamposa, ale gracze rzymskiej drużyny udanie oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego.

48′ Żółtą kartką za faul taktyczny został napomniany Gianluca Mancini.

47′ Od razu do ataku w drugiej połowie ruszyli gracze Sevilli. Strzał z dystansu Erika Lameli został jednak skutecznie zablokowany.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska rozpoczęli gracze Sevilli!

Dwie zmiany w przerwie w drużynie Sevilli – Suso oraz Erik Lamela w miejsce Olivera Torresa oraz Bryana Gila.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Roma prowadzi do przerwy 1:0 po bramce Paulo Dybali w 35. minucie rywalizacji. Zespół z Rzymu rozgrywa na razie mecz na swoich warunkach, bardzo umiejętnie ograniczając poczynania ofensywne Sevilli. Czy po przerwie padną kolejne bramki? Wracamy za kwadrans!

45+7′ Zablokowany strzał z dystansu Nemanji Gudelja.

45+6′ Sevilla bliska wyrównania! Strzał zza pola karnego Ivana Rakiticia zatrzymał się jedynie na słupku! Najlepsza okazja Sevilli w tej pierwszej połowie!

45+5′ Dobre dośrodkowanie Olivera Torresa w pole karne w stronę Youssefa En-Nesyriego, ale Marokańczyk nie zdołał dopaść do piłki.

45+5′ Dobra interwencja Manciniego, który wybił dośrodkowanie jednego z graczy Sevilli na aut.

45+4′ Faulowany jeden z zawodników Sevilli. Rzut wolny dla hiszpańskiej drużyny.

45+2′ Piłkarze Romy natomiast w ostatnich minutach skutecznie powstrzymują ofensywne poczynania graczy Sevilli. Czy po przerwie trener Mendilibar zdecyduje się od razu na zmiany?

45+1′ Kolejny raz gracze Sevilli są przy piłce, ale dalej nie potrafią realnie zagrozić bramce przeciwnika.

45′ Siedem minut doliczonych do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45′ Żółta kartka dla Lorenzo Pellegriniego. Gracz Romy próbował wymusić rzut karny dla swojej drużyny, co dobrze zauważył Taylor.

44′ Dobrą pozycję na oddanie strzału miał Fernando, ale pomocnik Sevilli uderzył piłkę głową minimalnie ponad bramką Romy!

43′ Rzut rożny dla Sevilli, choć gracze Romy domagali się odgwizdania przewinienia na jednym z zawodników.

42′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy rywalizacji w Budapeszcie. Sevilla jest częściej przy piłce, ale nie potrafi realnie zagrozić bramce Romy i zmusić Patricio do wymagającej interwencji.

41′ Zamieszanie w polu karnym Seviili, ale bez zagrożenia dla hiszpańskiej drużyny, gdyż jeden z graczy Romy popełnił przewinienie.

40′ Ivan Rakitić fauluje Paulo Dybala. Rzut wolny dla Romy nieopodal pola karnego Sevilli.

39′ Niebezpieczne dogranie jednego z graczy Sevilli w stronę Yousseffa En-Nesyriego, ale piłkę czujnie wyłapał Rui Patricio.

37′ Roma wyprowadziła pierwszy cios jeszcze przed końcem pierwszej połowy rywalizacji. Jak zareagują gracze Sevilli? Na razie po golu częściej przy piłce są gracze Romy.

35′ GOOOOOL! Roma obejmuje prowadzenie! Strzelcem gola Paulo Dybala. Gianluca Mancini dobrze wyprowadził Dybalę na pozycję, a Argentyńczyk strzałem przy prawym słupku pokonał Bono i otworzył wynik spotkania! Gracze Sevilli protestowali, gdyż uważali, że wcześniej jeden z ich zawodników był faulowany. Gol jednak został uznany!

32′ Gracze Romy protestują i domagają się rzutu karnego po kopnięciu w polu karnym Sevilli Abrahama przez Gudelja. Sędzia jednak nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla Romy.

31′ Pół godziny gry za nami. Bez bramek, bez wielu okazji na zdobycie bramki, ale za to widzimy sporo walki pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

29′ Tym razem dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym znajdują się gracze Romy.

28′ Szarpane ostatnie minuty rywalizacji. Piłkarze Sevilli są częściej przy piłce, ale nie potrafią zrobić z nią nic pożytecznego pod polem karnym rywala.

27′ Teraz w środku pola faulowany był jeden z zawodników Romy. Rzut wolny dla włoskiej drużyny.

25′ Mógł dojść do sytuacji bramkowej Gil, ale zawodnik Sevilli nie zdołał czysto trafić w piłkę. Kolejna też przerwa na boisku, gdyż na boisku leży Roger Ibanez.

24′ Nerwowe minuty w wykonaniu zawodników Romy. Bryan Cristante przegrał pojedynek i faulował Bryana Gila.

23′ Obrońcy Romy z czujną interwencją po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Ivana Rakiticia.

22′ Nemanja Matić fauluje w walce w powietrzu Lucasa Ocamposa. Anthony Taylor za uderzenie Argentyńczyka łokciem upomniał Serba żółtą kartką.

21′ Zbyt mocne dogranie Paulo Dybali do Tammy’ego Abrahama i grę od bramki wznawia Bono.

20′ Po ciekawym i intensywnym początku spotkania z obu stron, w ostatnich minutach widzimy więcej niedokładności w ataku pozycyjnym w grze obu drużyn.

19′ Turecki obrońca jest w stanie kontynuować grę, która jest właśnie wznawiana.

17′ Alex Telles fauluje Zekiego Celika na lewym skrzydle, rzut wolny dla Romy. Celikowi jest udzielana pomoc przez fizjoterapeutów.

16′ Faulowany Lucas Ocampos, rzut wolny dla Sevilli.

14′ Mógł mieć dobrą sytuację do strzału Bryan Gil, ale pomocnik Sevilli nie zdołał dobrze opanować piłki i grę od bramki wznawia Patricio.

12′ Ależ szansa Romy! Zeki Celik z prawego skrzydła świetnie dograł piłkę na wolną przestrzeń do Leonardo Spinazzoli, ale obrońca Romy trafił wprost w Bono, który popisuje się ważną i cenną paradą.

11′ Sporo też widzimy walki w środkowej strefie boiska, obie drużyny zdają sobie sprawę, że postawa zawodników drugiej linii może dzisiaj ich znacznie przybliżyć do wielkiego sukcesu.

9′ Faulowany Paulo Dybala przez jednego z graczy Sevilli. Argentyńczyk będzie kontynuował jednak grę.

8′ Gra na chwilę była wstrzymana, gdyż w stroną narożnika, gdzie stał Ivan Rakitić, kibice Romy rzucili pewne przedmioty.

7′ Dobra akcja na skrzydle Fernando, rzut rożny dla Sevilli.

6′ Dość spokojny początek spotkania. Żadna z drużyn nie chce zostać zdominowana i gra odważnie od pierwszej minuty, ale jeszcze bez konkretnych sytuacji.

4′ Dłużej przy piłce byli teraz gracze Sevilli, ale Nemanja Matić wygrał pojedynek z Oliverem Torresem i grę od bramki rozpocznie Rui Patricio.

2′ Włoski zespół od początku stara się grać ofensywnie, czego efektem jest wywalczony rzut rożny. Jednak nic z tego nie wyszło, gdyż Roger Ibanez zderzył się z Nemanją Gudeljem i faulował gracza Sevilli.

1′ ZACZYNAMY! Grę od środka boiska rozpoczęli zawodnicy Romy!

20:59 Kapitanowie obu drużyn – Jesus Navas i Lorenzo Pellegrini już po losowaniu i za chwilę zaczynamy wielki finał!

20:58 Oba zespoły mogą liczyć dzisiaj na wsparcie licznie zgromadzonych na trybunach fanów. Głośny doping fanów potrafił nawet nieco zagłuszyć hymn rozgrywek.

20:57 Piłkarze obu drużyn meldują się na płycie boiska, czas na hymn Ligi Europy!

20:56 Ambasador tegorocznego finału Ligi Europy – Zoltan Gera wniósł przed chwilą trofeum, o które powalczą dzisiaj obie drużyny.

20:54 Obecnie na murawie trwa ceremonia otwarcia finału Ligi Europy.

20:50 Do początku spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. W Budapeszcie jest pogodnie, nie pada, a murawa na mecz jest przygotowana bardzo dobrze.

20:48 Zawodnicy Sevilli wybiegli na rozgrzewkę w koszulkach ze wsparciem dla Sergio Rico. Były bramkarz hiszpańskiego klubu w ostatnich dniach uległ poważnemu wypadkowi i walczy o życie w szpitalu.

20:46 Natomiast na taki zestaw zawodników od pierwszej minuty zdecydował się Jose Mourinho. Nicola Zalewski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

20:45 Piętnaście minut do początku spotkania, a to więc jest idealny czas na prezentację głównych bohaterów dzisiejszego wieczoru. W takim zestawieniu finał rozpocznie Sevilla:

20:43 Sevilla ma dzisiaj szansę sięgnąć po piąte trofeum Ligi Europy w historii. Co ciekawe po reformie rozgrywek w 2009 roku hiszpański zespół nigdy nie przegrał finałowego starcia. Roma natomiast może dzisiaj zatriumfować w tych rozgrywkach po raz pierwszy.

20:40 Starcie w środowy wieczór to też ciekawy pojedynek szkoleniowców. Jose Luis Mendilibar objął drużynę w trakcie sezonu po Jorge Sampaolim i poprawił z nią wyniki i pozycję w tabeli La Ligi oraz awansował do finału Ligi Europy. Natomiast Jose Mourinho ma spore doświadczenie z gry w finałach elitarnych europejskich rozgrywek, a z Romą może sięgnąć po drugi triumf z rzędu. Rok temu Roma zwyciężyła w Lidze Konferencji Europy.

20:38 Dzisiejsze starcie zostanie rozegrane na Puskas Arenie w Budapeszcie, które na co dzień może pomieścić aż 67 215 widzów. Wiele wskazuje na to, że na trybuny wypełnią się dzisiaj do ostatniego miejsca.

20:35 Natomiast piłkarze Romy występowali od początku w tym sezonie w tych rozgrywkach.
Grupa C: Łudogorec 1:2, HJK Helsinki 3:0, Real Betis – 1:2, Real Betis 1:1, HJK Helsinki 1:2, Łudogorec 3:1
Faza pucharowa: 1/16 finału – PSV Eindhoven 3:2 (3:0, 0:2), 1/8 – Fenerbahce – 2:1 (2:0, 0:1), 1/4 – Feyenoord – 4:2 po dogrywce (0:1, 4:1), 1/2 –  Bayer 1:0 (1:0, 0:0).

20:32 Do pierwszego gwizdka Anthony’ego Taylora pozostało mniej niż pół godziny, a to dobry moment na przypomnienie drogi obu drużyn do wielkiego finału w tym roku. Tak wyglądała droga Sevilli, która spadła do rozgrywek Ligi Europy po zajęciu trzeciego miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów: 1/16 finału – RB Salzburg 2:1 (0:1, 2:0), 1/8 finału – Real Sociedad 2:0 (2:0, 0:0), 1/4 finału – Manchester United 5:2 (2:2, 3:0), 1/2 finału – Juventus 2:2 po dogrywce (0:1, 2:1).

20:28 Starcie w środowy wieczór będzie drugim, w którym zmierzą się obie drużyny w ramach rozgrywek Ligi Europy. Pierwsze odbyło się w 2020 roku, kiedy to Sevilla w1/8 finału pokonała Romę 2:0. Wówczas z racji pandemii rozgrywany był tylko jeden mecz w danej fazie, a gole dla hiszpańskiej drużyny strzelali Sergio Regullion oraz Youssef En-Nesyri.

20:27 Asystentami Taylora na liniach bocznych będą jego rodacy – Gary Beswick oraz Adam Nunn. Sędzią technicznym jest Michael Oliver, a arbitrem VAR Stuart Attwell.

20:24 Arbitrem głównym dzisiejszego starcia będzie Anglik – Anthony Taylor.

20:21 Obie drużyny mają w swoich szeregach wielu bardzo doświadczonych i utalentowanych zawodników. Ivan Rakitić, Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini, Loic Bade czy bramkarze Bono i Rui Patricio to tylko część z dobrych jakościowo zawodników, którzy zagrają w dzisiejszym finale, dzięki czemu możemy być przekonani, że mecz będzie stał na wysokim poziomie.

20:18 W środowy wieczór poznamy triumfatora Ligi Europy w sezonie 2022/2023. Ponadto też zwycięzca tego starcia zapewni sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów w następnych rozgrywkach, gdyż ani Sevilla, ani Roma nie zdołały wywalczyć sobie tego w ramach rozgrywek ligowych. Tym samym poznamy dwudziestą szóstą drużynę, która zagra w tych elitarnych rozgrywkach w następnej edycji.

20:15 Witamy w relacji na żywo! Już za czterdzieści pięć minut początek finałowego starcia w Lidze Europy, w którym Sevilla zmierzy się z AS Romą. Stawka tego spotkania jest o tyle wysoka, że nie dość, że obie drużyny mają szansę, aby sięgnąć po trofeum, to w dodatku triumfator dzisiejszego meczu zagra w przyszłym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów!