Serie A: Wygrana Interu, znakomity debiut Pazziniego

Inter Mediolan pokonał Palermo 3:2 w spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A. Mistrzów Włoch do zwycięstwa poprowadził debiutant – Giampaolo Pazzini, który strzelił dwa gole oraz wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Samuel Eto’o. Niedzielne popołudnie szczęśliwe było także dla napastnika Napoli, Edinsona Cavaniego, który w wygranym 4:0 spotkaniu z Sampdorią popisał się hat-trickiem.

Inter Mediolan do przerwy przegrywał z Palermo 0:2. W drugiej połowie na boisku pojawił się jednak sprowadzony z Sampdorii Genua Giampaolo Pazzini. Debiutujący w zespole prowadzonym przez Leonardo Włoch strzelając dwa gole i prokurując rzut karny odmienił losy spotkania i zapewnił mistrzom cenne trzy punkty.

Wysokie zwycięstwo przed własną publicznością odniosło Napoli. Wicelider Serie A był bezlitosny dla Sampdorii Genua, którą rozstrzelał 4:0. Bohaterem spotkania był Edinson Cavani, który popisał hat-trickiem.

Wygraną odnotowało także Chievo Werona. Podopieczni Stefano Pioliego pokonali na wyjeździe Brescię 3:0.Gole na Stadio Mario Rigamonti zdobyli Sergio Pellissier, który trafił do siatki rywali w 45. i 90. minucie oraz Davide Mandelli.

Piątą przegraną z rzędu odnotowało ostatnie w tabeli Bari. Zespół Kamila Glika uległ 1:2 Cagliari. Polski obrońca rozegrał to spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Wyjazdową porażkę poniosła także Parma, która 1:3 przegrała z Genoą.

Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych spotkanie Bolonii z Romą zostało przełożone. Mecz co prawda się rozpoczął, ale obie jedenastki wytrzymały na boisku zaledwie 16. minut. Termin dokończenia spotkania nie został jeszcze podany.