Serie A: Ważne zwycięstwo Fiorentiny z Borucem w bramce, żółta kartka Glika (akt.)

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła Fiorentina pokonując jedną z rewelacji sezonu, Palermo 4:2 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Serie A. W bramce zespołu ze Stadio Artemio Franchi stanął Artur Boruc.

Fiorentina zdołała odnieść wysokie zwycięstwo, mimo że dwukrotnie przegrywała. Już w 7. minucie Boruca pokonał Javier Pastore. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Alberto Gilardino, ale tuż po przerwie prowadzenie Palermo dał ponownie Antonio Nocerino.

Goście doskonale spisali się jednak w końcówce, najpierw wyrównując za sprawą trafienia Michele Camporese z 70. minuty, a później wychodząc na jednobramkowe prowadzenie po samobójczym golu Cesare Bovo. Wynik ustalił natomiast na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Riccardo Montolivo i zapewnił Fiorentinie pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

Zasłużone zwycięstwa odniosły także drużyny walczące o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów. Udinese Calcio ograło na wyjeździe Cesene, aplikując rywalom trzy gole, natomiast Lazio wygrało 2:0 z Brescią.

AS Bari Kamila Glika zremisowało bezbramkowo z FC Genoa. Reprezentant Polski obejrzał w 31. minucie żółty kartonik, zagrał pełne 90 minut. Inaczej było w przypadku drugiego polskiego obrońcy występującego w Serie A. Broniący barw Catanii, Błażej Augustyn oglądał zwycięstwo swojej drużyny z perspektywy ławki rezerwowych.