Ligi w Europie Serie A

Serie A: Poważna wpadka Juventusu

W pierwszym spotkaniu 34. kolejki włoskiej Serie A AS Roma wygrała 1:0 z Chievo Werona. Zwycięstwo „Giallorossim” zapewnił już w 4. minucie Simolne Perotta, który wykorzystał podanie Daniele De Rossiego.

Ze zmiennym szczęściem w 34. kolejce grały dwa zespoły walczące jeszcze o mistrzostwo Włoch. Inter Mediolan po bramkach Wesley’a Sneijdera i Samuela Eto’o pokonał 2:1 Lazio Rzym, natomiast Napoli uległo 1:2 Palermo. Dzięki temu zwycięstwu Nerazzurri awansowali na 2. miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Milanu, który rozegrał o jedno spotkanie mniej, nadal traci sześć punktów.

Porażki rzymskiego Lazio nie zdołali wykorzystać zawodnicy Udinese Calcio, którzy przed własną publicznością przegrali 0:2 z Parmą. Obie bramki dla drużyny gości strzelił Amauri.

21. porażkę w obecnym sezonie poniosło zamykające tabele Bari. Zespół Kamila Glika tym razem musiał uznać wyższość Samdorii Genua, która wygrała dzięki trafieniu Nicoli Pozziego z rzutu karnego. Obrońca reprezentacji Polski spędził na boisku pełne 90 minut.

Z trzech punktów mógł się cieszyć natomiast Artut Boruc, którego Fiorentina pokonała 2:1 Cagliari. Polski golkiper dał się zaskoczyć w 46. minucie po strzale Andrei Cossu. Wygraną Violi zapewniły dwa trafienia Alessio Cerciego.

AC Milan pokonał 1:0 Brescię. Bohaterem Rossonerich został Brazylijczyk Robinho, strzelec jedynego gola w tym meczu. Były piłkarz Realu Madryt wpisał się na listę strzelców w 82. minucie spotkania, asystę zanotował w tej sytuacji Antonio Cassano.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu ligowego, Milan ma sześć punktów przewagi w tabeli Serie A nad broniącym tytułu Interem.

Do wielkiej niespodzianki doszło w Turynie, gdzie Juventus przed własną publicznością stracił punkty, remisują 2:2 ze słabą Catanią. Gorycz porażki była tym większa, że „Bianconeri” do 80. minuty meczu prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Alessandro Del Piero. Goście wykorzystali dekoncentrację piłkarzy Juventusu w ostatnich dziesięciu minutach spotkania i zaaplikowali rywalom dwa gole, doprowadzając tym samym do remisu.