Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Porażka Bari, czerwona kartka Glika

Czerwoną kartkę ujrzał Kamil Glik w niedzielnym, dramatycznie przegranym przez Bari 2:3 meczu 35. kolejki Serie A z AS Roma. Polski stoper musiał opuścić boisko w 78. minucie.

Drużyna ze Stadio San Nicola dwukrotnie prowadziła. Najpierw po golu Simone Bentivoglio, a później Erika Husekleppa, ale sytuację dla będącej zdecydowanym faworytem ekipy z Rzymu ratował niezawodny Francesco Totti, który wpisał się na listę strzelców w 30. i 57. minucie. Rozstrzygnięcie nastąpiło natomiast w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy gola zdobył Aleandro Rosi.

W osłabieniu mecz kończyli także „Giallorossi”. W 48. minucie czerwoną kartkę otrzymał Daniele De Rossi, a w samej końcówce dołączył do niego także Simone Perotta.

Po tej kolejce Roma zajmować będzie w tabeli szóste miejsce z jednym punktem straty do czwartego Lazio Rzym. Ostatnie Bari już wcześniej zostało zdegradowane do Serie B.