Serie A: Juventus przegrał z Udinese

Juventus Turyn uległ w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Serie A Udinese Calcio 1:2. Bohaterem gości został chilijski napastnik Alexis Sanchez, który strzelił zwycięską bramkę.

Po pierwszej części gry, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym nic nie wskazywało na to, jak wielkie emocje czekają kibiców Juventusu i Udinese w drugiej połowie. Na prowadzenie w 60. minucie wyszła Stara Dama, a strzelcem gola został Claudio Marchisio. Siedem minut później wyrównał Cristian Zapata. Choć obie strony miały szansę na zdobycie zwycięskiego gola sztuka ta udała się Udinese, a konkretnie Alexisowi Sanchezowi.

Na murawie po bramce dla gości zrobiło się bardzo nerwowo, arbiter wyrzucił z boiska obrońcę Juventusu, Leonardo Bonucciego oraz bohatera Udine, Sancheza. Mecz zakończył się wygraną Udinese, co oznacza, że ta drużyna wyprzedziła w tabeli Serie A Juventus.