Serie A: Fiorentina gromi, Milan bliżej mistrzostwa

W jednym z najciekawszych meczów 35. kolejki włoskiej Serie A Milan pokonał skromnie, bo tylko 1:0 Bolognę. Gola na miarę trzech punktów strzelił Mathieu Flamini już w 7. minucie. Jeśli za tydzień „Rossoneri” wygrają na wyjeździe z AS Romą, wówczas wygrają Scudetto.

Zdecydowanie więcej emocji było we Florencji, gdzie Artur Boruc puścił co prawda dwie bramki, ale jego drużyna rozgromiła Udinese aż 5:2 (2:1). Po dwa gole dla „Violi” strzelili: Gaetano D´Agostino i Alessio Cerci. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie.

W pozostałych spotkaniach Chievo odprawiło Lecce 1:0, a Parma rozbiła Palermo 3:1. Sampdoria zremisowała z Brescią 3:3, zaś bramki padły w drugiej połowie. Ostatnią, ratującą remis dla gospodarzy zdobył w 90. minucie Daniele Mannini.