Polska Reprezentacja Polski

Serie A: Derby dla Romy, wygrana Fiorentiny

W najciekawszym dla polskich kibiców meczu 29. kolejki włoskiej Serie A Fiorentina wygrała na wyjeździe z Chievo Werona 1:0. Artur Boruc popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Trzy punkty zapewnił swojej drużynie Juan Vargas strzałem z rzutu wolnego. To drugie wyjazdowe zwycięstwo „Fiołków” w tym sezonie.

AS Roma gładko poradziła sobie natomiast w derbowym spotkaniu z Lazio Rzym wygrywając 2:0. Mimo że to rywale zajmowali wyższe miejsce w tabeli, Rzymianie nie oddali gościom panowania w Wiecznym Mieście. Dwa gole dla swojej drużyny strzelił kapitan, Francesco Totti, który trafił do siatki rywala w 70. minucie, a potem w doliczonym czasie gry wykorzystując rzut karny. Lazio kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Stefana Radu i Cristiana Ledesmy.

Kolejne efektowne zwycięstwo odniosło także Udinese, które tym razem rozprawiło się z Cagliari wygrywając 4:0. Dorobkiem strzeleckim podzielili się Mehdi Benatia, Alexis Sanchez oraz Antonio Di Natale, który dwukrotnie w drugiej połowie pokonał bramkarza rywali.

W pozostałych spotkaniach trzy punkty zainkasowały także Bologna, Genoa i Catania, w której składzie na ławce rezerwowych pojawił się Błażej Augustyn.