Sensacja w Londynie [zapis relacji]

W czwartek dojdzie do rozegrania 14 rewanżowych spotkań w 1/16 finału Ligi Europy.

Arsenal nie wykorzystał dobrego wyniku przywiezionego z Grecji (foto: Reuters)

23:36

Arsenal odpada. Olympiakos gra dalej.

23:35

Aubameyang zmarnował piłkę meczową.

23:30

Coś niesamowitego! Gol dla Olympiakosu!!! El Arabi bohaterem.

23:25

Nie będzie karnych w Londynie. Aubameyang z przewrotki!

23:20

Piłka ostemplowała poprzeczkę po strzale Masourasa.

23:14

Olympiakos przetrwał pierwszą połowę dogrywki. Nadal 1:0 dla gości. Jeżeli taki wynik utrzyma się jeszcze przez kwadrans będą potrzebne rzuty karne.

23:10

Zmagający się z bólem Mustafi został zmieniony przez Papastathopoulosa.

22:56

Czerwona kartka (druga żółta) dla Bordeianu. Frustracja graczy z Rumunii.

22:55

Dogrywka w Londynie. Czy Arsenal wykorzysta dodatkowe 30 minut do wykazania wyższości nad Olympiakosem?

22:53

N’Doye dobił Celtic.

22:51

Nie będzie dogrywki w Glasgow. Bezcenny gol Biela. Czy na wagę awansu?

22:50

Blisko sensacji w Sewilli. Cluj cieszył się z prowadzenia, ale VAR zahamował radość.

22:47

Edouard trafił z karnego. Szykuje się dogrywka w Glasgow.

22:44

Fred dobił Club Brugge. 4:0 dla Manchesteru.

22:37

22:35

Patrick na 3:3. Katastrofa portugalskich klubów dopełniona.

22:26

Ajax potrzebuje jeszcze dwóch goli. Swojak Oliveiry wlał nadzieje w serca mistrzów Holandii (Niderlandów?).

22:20

Arsenal nie popisał się przy rzucie rożnym…

22:16

Wynik musi gonić Ajax, który przegrywa z FC Kopenhaga po golu Santosa.

22:15

Niespodzianka w Londynie. Cisse odrobił straty Olympiakosu z pierwszego meczu.

22:10

Krótka radość Orłów z Lizbony. Stepanenko przechyla szalę na korzyść Górników z Doniecka.

22:08

Świetny początek Benfiki. Gol Silvy sprawia, że o dogrywce można zapomnieć.

22:05

Grają!

21:50

Przerwa! Oto rezultaty na ten moment:

Benfica – Szachtar 2:1 (Pizzi 9, Ruben Dias 36 – Ruben Dias 12 sam)
Inter – Łudogorec 2:1 (Biraghi 32, Lukaku 45+4 – Cauly 26)
Manchester U. – Club Brugge 3:0 (B. Fernandes 27, Ighalo 34, McTominay 42)
Arsenal – Olympiakos 0:0
Sevilla – Cluj 0:0
Celtic – Kopenhaga 0:0
Ajax – Getafe 1:1 (Danilo 10 – Mata 5)

21:44

Manchester United, grający w przewadze, wreszcie ma okazje postrzelać. McTominay na 3:0.

21:40

Ruben Dias odkupił winy. Po swojaku teraz trafił do właściwej bramki. 3:3 w dwumeczu Benfica – Szachtar.

21:37

Premierowy gol Ighalo dla Manchesteru United. 2:0 z Club Brugge!

21:35

Biraghi doprowadził do wyrównania. Inter – Łudogorec 1:1.

21:32

Obyło się bez karnych w Stambule. Visca trafił z karnego w przedostatniej minucie dogrywki i wprowadził Basaksehir do najlepszej szesnastki!

21:30

Niespodzianka w Mediolanie. Gol Cauly’ego.

21:25

Czerwona kartka dla Deliego z Brugge. Po chwili Bruno Fernandesa z rzutu karnego.

21:17

Remis w Amsterdamie. Danilo przedłużył nadzieje Ajaxu. Po chwili zagotowało się między ławkami. Trenerzy obu drużyn ukarani żółtymi kartkami.

21:15

Błyskawiczna odpowiedź Szachtara. Swojak Rubena Diasa.

21:10

Pizzi zdobył gola dla Benfiki. Asystę zaliczył Grimaldo.

21:07

Mata z golem dla Getafe. Ajax potrzebuje czterech bramek do awansu.

21:02

Zaczęli!

20:55

Znamy sześciu uczestników 1/8 finału. Są to: Roma, Wolfsburg, LASK, Basel, Bayer oraz Wolverhampton. Dogrywka wyłoni zwycięzcę w meczu Basaksehiru ze Sportingiem.

20:50

Hat trick Calleriego na pocieszenie. Espanyol wygrał 3:2, ale odpadł.

20:48

Gol Visci dla Basaksehiru. Będzie potrzebna dogrywka?

20:43

Czerwona kartka dla Tiquinho Soaresa (Porto) za atak łokciem w twarz Taha.

20:42

LASK będzie kończył w dziesiątkę. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona, kartka dla Wiesingera.

20:38

Remis w Barcelonie. Doherty doprowadził do wyrównania.

20:30

Przed nami końcowe minuty w pierwszych siedmiu spotkaniach. Niepewności co do awansów praktycznie brak.

20:26

Dwa gole Wilków w krótkim odstępie czasu. Dla Wolfsburga trafiali Gerhardt oraz Joao Victor.

20:25

Vietto przybliża Sporting do awansu. Kontaktowy gol w Stambule.

20:24

Marega z główki. Porto brakuje „tylko” czterech bramek do awansu…

20:16

Havertz dobił Porto. Diaby nie trafił w sytuacji sam na sam, ale dograł do idealnie ustawionego młodego Niemca.

20:15

Dublet Calleriego. Espanyol niezależnie od tego gola potrzebuje cudu do awansu.

20:09

Porto jedną nogą poza pucharami. Demirbay otrzymał podanie od Havertza i pokonał Marchesina.

20:08

Dublet Raguza. LASK blisko awansu!

20:00

Rozpoczynają się drugie połowy.

19:47

Przerwa. Oto rezultaty po 45 minutach.

Gent – Roma 1:1 (David 25 – Kluivert 29)
Malmoe – Wolfsburg 1:0 (Brekalo 42)
LASK – AZ Alkmaar 1:0 (Raguz 44 k)
Basel – APOEL 1:0 (Frei 38 k)
Porto – Bayer 0:1 (Alario 10)
Basaksehir – Sporting 2:0 (Skrtel 31, Aleksić 45)
Espanyol – Wolverhampton 1:1 (Calleri 16 – Traore 22)

19:45

Gol do szatni Basasehiru! Aleksić na 2:0.

19:42

I nie mamy już bezbramkowych spotkań. LASK prowadzi po strzale Raguza z 11 metrów.

19:41

Malmoe pod ścianą! Wilki z golem przybliżającym do awansu. Jego autorem Brekalo, który zamienił na bramkę podanie Weghorsta.

19:36

Basel na prowadzeniu w meczu z APOEL. Frei wykorzystał jedenastkę.

19:31

Bez goli już tylko w meczach Basel z Apoelem, LASK z AZ Alkmaar oraz Malmoe z Wolfsburgiem.

19:26

Gol dla Basaksehiru! Błąd bramkarza Sportingu i doświadczony Martin Skrtel otworzył wynik. W Lizbonie było 3:1 dla gospodarzy, więc w tym momencie turecka ekipa jest jedno trafienie od awansu.

19:25

W Belgii szybka odpowiedź Romy. Do wyrównania doprowadził Justin Kluivert. Duży krok Rzymian w kierunku awansu!

19:24

Zmiana w Portu. Kontuzja Luisa Diaza i na boisku pojawił się Nakajima.

19:21

Tymczasem w Belgii trafienie dla Gent. W polu karnym dobrze odnalazł się Kanadyjczyk Jonathan David i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W Rzymie było 1:0 dla Romy, więc w tym mamy remis w dwumeczu.

19:19

W Hiszpanii szybka odpowiedź Wolves. Do wyrównania doprowadził wychowanek FC Barcelony Adama Traore. Espanyol aby awansować musiałby strzelić pięć goli…

19:17

W pięciu meczach ciągle bez goli, więc na ten moment w następnej rundzie są LASK, Wolfsburg, Roma, Basel oraz Sporting.

19:13

16 minuta meczu w Barcelonie. Espanyol wychodzi na prowadzenie w starciu z Wolves. Na listę strzelców wpisał się Calleri.

19:12

Pierwsze kwadranse za nami. Na razie tylko jedna bramka.

19:07

Piękna akcja Bayeru i gol Alario. Początkowo sędzia nie uznał gola, ale po interwencji VAR trafienie zaliczone i niemiecka ekipa prowadzi w Portugalii.

19:05

Ciągle bez trafień. W Porto do ataków ruszyła drużyna gospodarzy, ale czujnie w defensywie gra Bayer.

19:00

Na razie spokojne początki i nie zobaczyliśmy jeszcze żadnej bramki.

18:55

Rozpoczęliśmy zmagania na wszystkich siedmiu stadionach.

18:52

W meczach, które za moment się rozpoczną bliskie awansu są Basel oraz Wolves, który bronią kolejno trzy i czterobramkowej zaliczki.

18:50

Za pięć minut początek pierwszej części emocjonującego wieczoru z Ligą Europy. O 18:55 rozpocznie się siedem spotkań.

18:30

Warunki pogodowe uniemożliwiły meczu Salzburga z Eintrachtem. Spotkanie zostało przełożone na piątek, początek o 18:00.

18:00

Pierwszym zespołem, który zameldował się w najlepszej szesnastce LE był Rangers FC. Szkoci okazali się lepsi w dwumeczu od Bragi. W pierwszym meczu Hagi i spółka wygrali 3:2, zaś w rewanżu 1:0.