WARSZAWA 14.08.2024
MECZ O SUPERPUCHAR EUROPY 2024: REAL MADRYT - ATALANTA BERGAMO --- UEFA SUPER CUP 2024 FOOTBALL MATCH IN WARSAW: REAL MADRID - ATALANTA BC
NZ KYLIAN MBAPPE

Ligi w Europie La Liga

Sensacja w La Liga! Real Madryt stracił punkty

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz Realu Madryt w nowym sezonie La Liga. Miało być gładkie zwycięstwo nad Mallorcą, najlepiej po golach debiutującego na hiszpańskich boiskach Kyliana Mbappe. Był remis.

Mistrz pojechał na obiekt drużyny, która w minionych rozgrywkach zajęła 15. miejsce w tabeli. W dużo mocniejszym składzie od przeciwnika. Z wszystkimi gwiazdami w jedenastce, od Antonio Ruedigera, przez Jude’a Bellinghama, po Viniciusa Juniora oraz Mbappe. Po trzy punkty.

Do stolicy wróci z jednym. Zaczęła dobrze. W 13. minucie Vinicius podał do Rodrygo, a ten otworzył wynik. Mogło się wydawać, że to początek większego strzelania. Że obrona rywala została przełamana i Królewskim dalej pójdzie z górki.

Nic bardziej mylnego.

Kolejną bramkę zdobyła Mallorca. W 53. minucie Daniel Rodriguez zagrał do Vedata Muriqiego, a ten doprowadził do wyrównania. Wynik 1:1 utrzymał się do końca starcia. Jest sensacją. (MS)