WARSZAWA 03.10.2024
MECZ 1. KOLEJKA LIGA KONFERENCJI SEZON 2024/25: LEGIA WARSZAWA - BETIS SEWILLA --- UEFA CONFERENCE LEAGUE MATCH: LEGIA WARSAW - REAL BETIS BALOMPIE
STEVE KAPUADI  PILKARZE LEGII

Ligi w Europie Liga Konferencji

Sensacja przy Łazienkowskiej! Legia ograła Betis

Legia Warszawa nie mogła wymarzyć sobie lepszego startu w Lidze Konferencji. Podopieczni Goncalo Feio na inaugurację fazy ligowej pokonali 1:0 Betis po golu Steve'a Kapuadiego.

A przecież wcale tak nie musiało być. Legia przystępowała do rywalizacji w europejskich pucharach po serii trzech meczów bez zwycięstwa. Stołeczna drużyna, a zwłaszcza trener Goncalo Feio, znalazła się w ogniu krytyki w obliczu niezadowalających wyników. Wojskowi zajmują w Ekstraklasie dopiero siódme miejsce ze stratą dziesięciu punktów do lidera.

Legioniści jednak ponownie udowodnili, że są stworzeni do wielkich meczów w Europie przed własną publicznością. Spotkanie od początku układało się po ich myśli. W 23. minucie wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym, który strzałem głową sfinalizował Steve Kapuadi.

Feio nazwał Betis „jednym z trzech największych faworytów do zwycięstwa całej Ligi Konferencji”, lecz na boisku zupełnie nie było tego widać. Dopiero po przerwie podopieczni Manuela Pellegriniego przebudzili się, kreując więcej podbramkowych sytuacji, ale dobrze funkcjonująca obrona Legii bez większych problemów odpierała ataki Hiszpanów.

Co więcej, gospodarze potrafili odpowiedzieć. Niewiele brakowało, a Wojskowi podwyższyliby prowadzenie, jednak stuprocentową sytuację zmarnował Ryoya Morishita.

Ostatecznie niewykorzystana okazja nie zemściła się. Legia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego. (JB)