Schalke wciąż w głębokim marazmie

Eintracht pewnie pokonał na własnym stadionie Schalke 04. Zespół z Zagłębia Ruhry poległ w meczu z nowym wiceliderem tabeli i z kolejki na kolejkę zbliża się do ponownego spadku do 2. Bundesligi.

Kilka tygodni przerwy w rozgrywkach Bundesligi nie przyniosło większego przełomu dla Schalke 04. Zespół z Zagłębia Ruhry przegrał 0:3 z Eintrachtem Frankfurt.

Mimo bardzo niekorzystnego wyniku, beniaminek w niektórych momentach tego meczu wyglądał całkiem nieźle i prezentował odważną grę, jednak w starciu z wiceliderem ligi to zbyt mało. Już w pierwszej połowie spotkania Jesper Lindstorm dał prowadzenie Eintrachtowi. W drugiej połowie wynik podwyższali Rafael Borre i Buta.

Po 16. kolejkach ligowych Schalke ma raptem 9 oczek na koncie. Dzisiejsza postawa zawodników Thomasa Reisa daje jednak nadzieje kibicom na happy end, jednak zadanie utrzymania się w lidze będzie niezwykle trudne.

Eintracht wskoczył na pozycję wicelidera ligi i wykorzystał potknięcie Bayernu, zbliżając się do mistrza Niemiec i ma do niego stratę tylko 5 oczek.