Sassuolo gromi Romę!

Niespodzianka w 26. kolejce włoskiej Serie A. AS Roma nieoczekiwanie przegrała u siebie z Sassuolo 3:4! Nicola Zalewski zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach rzymskiego zespołu w rozgrywkach Serie A!

AS Roma poległa w meczu z Sassuolo. Rzymianie błyskawicznie otrzymali dwa ciosy, Armand Laurient popisał się dubletem i już w 18. minucie spotkania gospodarze przegrywali 0:2.

W 26. minucie spotkania swojego pierwszego gola w Serie A zdobył Nicola Zalewski! Reprezentant Polski uderzył lecącą piłkę z powietrza i wysokim kozłem skierował ją do siatki. Trafienie polskiego zawodnika uskrzydliło Romę, ale pary starczyło na kilkanaście minut.

Pod koniec pierwszej połowy Marash Kumbulla otrzymał czerwoną kartkę i Sassuolo miało rzut karny. Domenico Berardi wykorzystał jedenastkę i Sassuolo prowadziło już 3:1.

W 51. minucie Paulo Dybala zdobył wyśmienitą bramkę i odrobił straty do rywala. Sassuolo odpowiedziało po 20 minutach gry za sprawą bramki autorstwa Anrei Pinamontiego. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę Romie zdobył Georginio Wijnaldum.

Rzymianie są na 5. miejscu w tabeli i do 2. Interu w tabeli tracą już trzy punkty. Sassuolo jest na fali i wygrywa trzeci mecz z rzędu. W tym momencie są na 13.pozycji.