Salernitana wciąż niepokonana w Serie A!

Drużyna Paulo Sousy kontynuuje serię meczów bez porażki w lidze. Teraz Salernitana po bardzo dobrym spotkaniu wygrała z Sassuolo 3:0.

To był jeden z najlepszych występów Salernitany, odkąd jej trenerem jest Paulo Sousa. Zespół z Salerno pokonał Sassuolo 3:0 i jest coraz bliższy utrzymania.

Zespół Salernitany zagrał solidnie przede wszystkim w defensywie, inteligentnie i co najważniejsze skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki. Gospodarze po 20 minutach gry prowadzili już 2:0 dzięki trafieniom Lorenzo Pirola i Boulaye Diaby.

W drugiej połowie kropkę nad i postawił Lassana Coulibaly, trafiając do siatki w 65. minucie.

Krzysztof Piątek rozpoczął na ławce rezerwowych i wszedł na murawę dopiero w 88. minucie. Polak miał raptem 2 kontakty z piłką, zaliczając marginalny występ.

Wygląda na to, że Paulo Sousa osiągnie postawiony przed nim cel i utrzyma Salernitanę we włoskiej elicie. Jego zespół gra na prawdę solidnie i niewiele wskazuje, aby „Koniki Morskie” spadły. W tym momencie mają 7 oczek przewagi nad zagrożoną strefą.