Udinese s Head Coach Kosta Runjaic during Udinese Calcio vs Inter - FC Internazionale, Italian soccer Serie A match in Udine, Italy, September 28 2024 Copyright: xEttorexGriffoni/IPAxSportx/xipa-x/xx IPA_50171425 IPA_Agency_IPA50171425,Image: 913993052, License: Rights-managed, Restrictions: PUBLICATIONxNOTxINxITA, Model Release: no, Credit line: Ettore Griffoni/IPA Sport / ipa- / imago sport / Forum

Runjaić i spółka o krok od kolejnej niespodzianki. Milimetrowy spalony pogrążył Udinese

AC Milan w dziesiątkę szczęśliwie pokonał 1:0 rozpędzone Udinese. Rossonerich uratował minimalny spalony.

Forum

Udinese to największa rewelacja początku sezonu Serie A. Drużyna pod wodzą Kosty Runjaicia m.in. pokonała Lazio (2:1), a także urwała punkty Bolonii (1:1) i napsuła sporo krwi Interowi (3:2). Teraz ekipa byłego szkoleniowca Legii była bliska kolejnej niespodzianki.

Szczęście stało jednak po stronie Milanu. Rossoneri szybko, bo już w 13. minucie objęli prowadzenie za sprawą Samuela Chukwueze.

Po pół godziny gry z boiska z czerwoną kartką wyleciał Tijjani Reijnders, a zespół z San Siro musiał sobie radzić w dziesiątkę.

Gracze Udine chcieli wykorzystać liczebną przewagę i z odwagą przystąpili do ataków na bramkę Mike’a Maignana. Tuż przed przerwą futbolówka zatrzepotała w siatce Francuza, jednak trafienie wyrównujące nie zostało uznane. Wszystko przez milimetrowego spalonego.

W drugiej połowie Runjaić i spółka przeważali, lecz w decydujących momentach brakowało im piłkarskiej jakości. Na dziewięć uderzeń żadne nie było celne. Koniec końców Milan z trudem obronił jednobramkową przewagę. (JB)