November 6, 2023, Torino, Italia: Foto Fabio Ferrari/LaPresse 6 Novembre 2023 - Torino, Italia - sport, calcio -ESCLUSIVA TORINO FC- Torino Fc vs Sassuolo - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2023/2024 - Stadio Olimpico Grande Torino.Nella foto:Karol Linetty (Torino FC);  .November 6, 2023 Turin, Italy - sport, calcio -EXCLUSIVE TORINO FC- Torino Fc vs Sassuolo- Italian Serie A Football Championship 2023/2024 -Olimpico Grande Torino Stadium.In the pic:Karol Linetty (Torino FC) (Credit Image: © Fabio Ferrari/LaPresse via ZUMA Press)
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Różne losy Polaków w Pucharze Włoch. Jeden odpadł, dwaj grają dalej

Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim w składzie i Toringo Karola Linettego awansowali do kolejnej rundy Pucharu Włoch. Parma Mateusza Kowalskiego odpadła.

W 1/32 finału Parma nie dała rady Palermo. Zdecydował o tym jeden gol, autorstwa Roberto Insigne. Kowalski pojawił się na murawie w 81. minucie, zaliczający tym samym debiut w nowych barwach. Nie będzie go wspominał z rozrzewnieniem, ale pierwsze koty już za płotem.

Sampdoria pokonała Como, wykazując się wyższą skutecznością w serii rzutów karnych. Bereszyński do jedenastki nie podszedł, ale rozegrał cały mecz. I to jako kapitan.

Torino wygrało z Cosenzą 2:0. Skorzystało z trafienia samobójczego Michele Camporese oraz gola Duvana Zapaty. Linetty spędził na boisku 66 minut. Także w randze kapitana. (MS)