Rodrygo boahterem Los Blancos

Ligi w Europie La Liga

Jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 30. serii gier ligi hiszpańskiej zakończyło się zwycięstwem Realu Madryt. Królewscy przed własną publiką pokonali Athletic.

Real Madryt nie zatrzymuje się w pościgu za tytułem mistrzowskim w Hiszpanii. Athletic Bilbao nie stanowił żadnej przeszkody dla Królewskich i gospodarze niedzielnego starcia pewnie wygrali 2:0.

Bohaterem meczu okazał się Rodrygo, który dwukrotnie trafiał do siatki. Już w 7. minucie wpisał się na listę strzelców po fantastycznym strzale zza pola karnego. W drugiej połowie wykorzystał dogranie Bellinghama i podwyższył wynik swoim drugim trafieniem.

Pozycja Realu w tabeli robi się coraz bardziej komfortowa i aktualna przewaga nad Barcą wynosi 8 oczek. Athletic Bilbao musi przełknąć gorycz porażki, jednak Baskowie wciąż są na wysokim, 4 miejscu.